Blog

KODO najlepszą pracownią wykończenia wnętrz pod klucz w Europie Centralnej!

Taką decyzję podjęło jury prestiżowego konkursu BUILD Architecture Awards 2020, doceniając nasz zespół m.in. za kreatywność oraz najwyższą jakość obsługi klienta. Nagroda przyznana naszej pracowni to wyjątkowe wyróżnienie oraz dowód, że projekty realizowane przez polskich architektów doceniane są także za granicą. To prawdziwy zaszczyt i przyjemność móc dołączyć do grona najlepszych pracowni w tej części Europy!
Czytaj więcej

Niespodzianka w każdej szafie, czyli co #wnętrzaKODO mają do ukrycia?

Porządek i wizualny ład w domowym wnętrzu z jednej strony sprzyjają relaksowi i regeneracji, z drugiej kreatywności i efektywnej pracy. Te kwestie stają się istotne szczególnie teraz, kiedy idee #zostanwdomu i #homeoffice są nam wyjątkowo bliskie. Łatwo mówić, gdy mamy do dyspozycji duże przestrzenie, w których bez trudu znajdzie się miejsce na wszystko. Nieco trudniej jest na mniejszych metrażach, które mają spełnić wiele funkcji. Jednak w KODO lubimy wyzwania i wiemy, jak zaczarować każdą przestrzeń, również tę niewielką. Tym razem zainspirowała nas literatura!
Czytaj więcej

Lekcja geometrii

Trójkąty i kwadraty – to nie tylko tytuł utworu muzycznego polskiego wykonawcy młodego pokolenia. To także sposób na wprowadzenie dynamiki do wnętrza i ożywienie minimalistycznych aranżacji. Dodajmy do tego koła, prostokąty, romby, pionowe i poziome linie. Geometryczne formy zerkają na nas ciekawie z różnych kątów mieszkania. Może i Tobie wpadną w oko?
Czytaj więcej

#TREND: Doprawione szafranem

Jedna z najdroższych i najbardziej wyrafinowanych przypraw świata stała się inspiracją dla Instytutu Pantone. Kapituła wytypowała Saffron 14-1064 jako jeden z kolorów lata 2020. Ten dość odważny wybór to odpowiedź na pragnienie poczucia wspólnoty i radości życia. Czy intensywna i słoneczna barwa odnajdzie się także w naszych wnętrzach? Sprawdzamy!
Czytaj więcej

Wnętrze po studencku, czyli nowe spojrzenie na mieszkanie pod wynajem

„Po studencku” nie oznacza już niedbale. Stancje coraz częściej prezentują się nowocześnie i stylowo. Z lokali o wątpliwej estetyce stały się funkcjonalnymi i atrakcyjnymi wizualnie przestrzeniami. Rosną oczekiwania studentów, a właściciele mieszkań zdają sobie sprawę z faktu, że aby je wynająć, trzeba dobrze urządzić. No właśnie. Dobrze – czyli jak?
Czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10