Blog

Lekcja geometrii

Trójkąty i kwadraty – to nie tylko tytuł utworu muzycznego polskiego wykonawcy młodego pokolenia. To także sposób na wprowadzenie dynamiki do wnętrza i ożywienie minimalistycznych aranżacji. Dodajmy do tego koła, prostokąty, romby, pionowe i poziome linie. Geometryczne formy zerkają na nas ciekawie z różnych kątów mieszkania. Może i Tobie wpadną w oko?
Czytaj więcej

#TREND: Doprawione szafranem

Jedna z najdroższych i najbardziej wyrafinowanych przypraw świata stała się inspiracją dla Instytutu Pantone. Kapituła wytypowała Saffron 14-1064 jako jeden z kolorów lata 2020. Ten dość odważny wybór to odpowiedź na pragnienie poczucia wspólnoty i radości życia. Czy intensywna i słoneczna barwa odnajdzie się także w naszych wnętrzach? Sprawdzamy!
Czytaj więcej

Wnętrze po studencku, czyli nowe spojrzenie na mieszkanie pod wynajem

„Po studencku” nie oznacza już niedbale. Stancje coraz częściej prezentują się nowocześnie i stylowo. Z lokali o wątpliwej estetyce stały się funkcjonalnymi i atrakcyjnymi wizualnie przestrzeniami. Rosną oczekiwania studentów, a właściciele mieszkań zdają sobie sprawę z faktu, że aby je wynająć, trzeba dobrze urządzić. No właśnie. Dobrze – czyli jak?
Czytaj więcej

Motyw drewna – modny z natury

Znany i stosowany w aranżacji od wielu lat, wywołuje poczucie bliskości z przyrodą oraz sprawia, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Motyw drewna, bo o nim mowa, to ulubieniec architektów, a także właścicieli nowoczesnych mieszkań. Powodów jest co niemiara, a pomysłów na jego wykorzystanie jeszcze więcej. Oto kilka sprawdzonych inspiracji, które pozwolą odkryć jego prawdziwy charakter.
Czytaj więcej

Zadbaj o dobry klimat

Wyobraź sobie nastrojowe jesienne wieczory przy kominku albo kojący chłód, gdy za oknem panują tropikalne upały. Czyż nie jest przyjemnie? Tymczasem, zamiast ograniczać się do sfery marzeń, warto zadbać o komfort cieplny już na etapie urządzania mieszkania. Podpowiadamy, które rozwiązania wziąć pod uwagę, by cieszyć się odpowiednią temperaturą w domu – bez względu na porę roku.
Czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10