Blog

Motyw drewna – modny z natury

Znany i stosowany w aranżacji od wielu lat, wywołuje poczucie bliskości z przyrodą oraz sprawia, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Motyw drewna, bo o nim mowa, to ulubieniec architektów, a także właścicieli nowoczesnych mieszkań. Powodów jest co niemiara, a pomysłów na jego wykorzystanie jeszcze więcej. Oto kilka sprawdzonych inspiracji, które pozwolą odkryć jego prawdziwy charakter.
Czytaj więcej

Zadbaj o dobry klimat

Wyobraź sobie nastrojowe jesienne wieczory przy kominku albo kojący chłód, gdy za oknem panują tropikalne upały. Czyż nie jest przyjemnie? Tymczasem, zamiast ograniczać się do sfery marzeń, warto zadbać o komfort cieplny już na etapie urządzania mieszkania. Podpowiadamy, które rozwiązania wziąć pod uwagę, by cieszyć się odpowiednią temperaturą w domu – bez względu na porę roku.
Czytaj więcej

Zgrane i modne duety

Co z czym połączyć – ta wiedza to klucz do stworzenia efektownego wnętrza. Bo okazuje się, że nawet przeciwstawne barwy, faktury i materiały mogą ze sobą współgrać i wpływać na dynamizm aranżacji. Prezentujemy 3 sprawdzone i ponadczasowe duety. Daj się zainspirować!
Czytaj więcej

Wnętrze w dobrym świetle

Światło to życie. Potrzebujemy go, aby lepiej widzieć, dobrze się czuć i móc w pełni działać. Szczególnie we wnętrzach, w których spędzamy większą część naszego dnia. Dom bez odpowiedniego oświetlenia nigdy nie będzie przytulny ani funkcjonalny. Co więcej – wybór konkretnego modelu lampy nie powinien być podyktowany wyłącznie względami estetycznymi. Czym jeszcze? Tę wiedzę posiadają architekci.
Czytaj więcej

Od wizji do wnętrza, czyli jak skomponować inspirujący moodboard

Projekt to wypadkowa wielu elementów – trendów, wiedzy, doświadczenia architekta oraz potrzeb i oczekiwań przyszłych mieszkańców. Dlatego przed przystąpieniem do tworzenia spójnej wizji wnętrza, warto sięgnąć po proste, a zarazem skuteczne narzędzia inspiracji. Jednym z nich jest moodboard.
Czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9