Blog

Aranżacyjne triki - tworzymy wnętrza zaskakujące swoją funkcjonalnością.

Intrygujące i nieoczywiste – aranżacyjne triki pozwalają zwiększyć funkcjonalność wnętrza, zaczarować przestrzeń, aby wydała się bardziej przestronna lub osiągnąć niezwykły efekt wizualny. We wnętrzu, w którym nie ma miejsca na standardowe rozwiązania, do akcji wkraczają te "sprytne sztuczki".

Oto kilka z nich.

 

#1 Tajemne przejście?

A co, jeśli za drzwiami szafy nie znajduje się to, czego się spodziewamy? W ciągu zabudowy stanowiącej przestrzeń do przechowywania jeden z frontów po otworzeniu okazuje się być wejściem do sypialni!

 

#2 Biuro w szafie

Warto mieć możliwość ukrycia domowego biura, zwłaszcza, gdy charakteryzuje się ono sporą dawką artystycznego nieładu. Przestrzeń do pracy i przechowywania za składanymi drzwiami to rozwiązanie idealne!

 

#3 Praktyczny kamuflaż

Drzwi dyskretnie wkomponowane w powierzchnię ściany to niewidzialne tło dla aranżacji. Świetnie sprawdza się na niewielkich powierzchniach – dzięki nim nie tworzymy dodatkowych podziałów, które optycznie pomniejszyłyby przestrzeń.

 

#4 W nieoczywistych ramach

Lustra to dobrze znany sposób na optyczne powiększenie wnętrz. Warto pokusić się o efektowne wkomponowanie ich w przestrzeń. Jednym ze sposobów może być obramowanie lustrzanej tafli  stylową sztukaterią.

Pod redakcją Maćka Skupińskiego
Projektant, założyciel KODO, prezes zarządu firmy.
Powrót na blog

Wybrane dla Ciebie

Od wizji do wnętrza, czyli jak skomponować inspirujący moodboard
Ściana inaczej – prezentujemy najgorętsze dekoracyjne trendy
W poszukiwaniu idealnej wyspy