Blog

Modna kuchnia 2018 - trendy kuchenne

Niewątpliwie wiodący trend znamy wszyscy. Od lat rządzą białe lakierowane fronty kuchenne. Biel optycznie powiększa przestrzeń, unikamy efektu zagracenia, a jasne wnętrze jest neutralne w odbiorze.

 

W zależności od zasobności portfela, możemy wybierać pomiędzy frontami laminowanymi, akrylowymi, szklanymi i lakierowanymi. Naturalnie, każdy z nich ma swoje wady i zalety.

 

Lakierowane fronty dają nam dużą swobodę wyboru. Nowoczesne gładkie lub stylizowane, bardziej klasyczne, z różnymi frezami. Kolor bieli też przestaje być oczywisty, możemy wybierać spośród wielu cieplejszych lub chłodniejszych odcieni. Decydując się na ten materiał, możemy również zrezygnować z uchwytów. I pojawia nam się nowy trend: kuchnie bezuchwytowe.

 

Gładki front bez uchwytu jest najłatwiej utrzymać w czystości. Należy jednak pamiętać, że jest to materiał dość delikatny. Lakier na szafkach zachowuje się podobnie jak ten na samochodzie - łatwo go zarysować lub obić.

 

Drewno i biel niczym yin i yang

Klienci, którzy decydują się na mieszkanie pod klucz, często oczekują zaprojektowania i wykonania przytulnych kuchni. Marzy im się biel, ale chcą uniknąć efektu sterylności. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie bieli z elementami drewnianymi lub drewnopodobnymi.

 

Najczęściej klienci wybierają laminaty lub forniry. Stosujemy je wówczas tylko na górnych szafkach i blacie, dół pozostawiając biały. Wybrany kolor z zasady powinien korespondować z odcieniem paneli lub deski podłogowej.

 

Szkło w kuchni zamiast płytek

Pas techniczny, czyli przestrzeń pomiędzy dolnymi i górnymi szafkami to miejsce, gdzie odchodzimy od standardowych rozwiązań. Ze ścian znikają płytki, a zastępuje je lacobel, szkło hartowane lub laminat. Lacobel to rodzaj szkła, któremu kolor nadaje podklejony pod spodem materiał. Możemy wybierać spomiędzy kilkunastu kolorów, a najlepiej sprawdzi się w kuchniach z płytami indukcyjnymi.

 

Szkło hartowane daje nam nieograniczony wybór kolorystyczny. Na szkło możemy nadrukować dowolny obraz w dużej rozdzielczości np. zdjęcie z wakacji, geometryczne wzory, dowolne kolory.

 

Z kolei decydując się na laminat, najlepiej powtórzyć wzór wybrany na blat lub szafki.

 

Sprytne systemy kuchenne

To jest naszym zdaniem największy trend ostatnich lat. Klienci oczekują nie tylko ładnego, ale i praktycznego wnętrza. Nowoczesne systemy kuchenne do szafek narożnych, szafki spiżarniane, które pozwalają nam przy pomocy jednego ruchu obejrzeć całą zawartość  szafki. Szuflady z sortownikami na śmieci, z coraz popularniejszym rozwiązaniem SERVO, który po dotknięciu szuflady np. kolanem automatycznie ją wysuwa. Znika wtedy problem brudnych rąk.

 

Zdjęcia, które oglądacie w tym artykule to kilka opisanych przykładów spośród naszych realizacji. Dla pełnej inspiracji, odwiedźcie galerię zdjęć, w której znajdziecie jeszcze więcej modnych kuchni.

Marta Ostrowska
Manager oddziału Warszawa, architekt. Uwielbia wizyty na realizacjach i nadzór nad jakością naszych usług. Prywatnie miłośniczka podróży po Azji.
Powrót na blog

Wybrane dla Ciebie

Urządzamy mieszkanie: jak zapanować nad budżetem?
Sprawdzone pomysły na jasne wnętrze
Zakup mieszkania – co dalej?