Blog

Trend: ciemna łazienka. Zobacz 5 przykładów!

 

 

Koniec z nudą!

 

 

 

Tobie również znudziła się łazienka w bieli lub beżach?

 

Jakie epitety Ci się z nią kojarzą?

 

Typowa, klasyczna, zwyczajna…

Takie głosy pojawiły się u nas, dlatego też postanowiliśmy stworzyć materiał o trendzie na ciemne łazienki.

Taką wizję trzeba jednak wcielić w życie z sensem.

 

Zobacz nasze propozycje łazienek utrzymanych w ciemnej kolorystyce.

 

 

 

Elegancja gwarantowana. 

 

 

 

To, że czerń jest kolorem elegancji, wiemy nie od dziś. Do puli dorzucamy grafity, szarości i brązy. Kolory egzotycznego, czekoladowego drewna i naturalnych kamieni. Tworzymy tym samym miks szlachetnych barw, z których ulepić można wnętrze pełne wyrafinowania i stylu.

 

 

 

Cel: łazienka przytulna.

 

 

 

Co więcej, ciemna łazienka nie musi oznaczać radykalnego pomniejszenia wnętrza wizualnie. Wręcz przeciwnie – właściwie zaplanowana ukoi zmysły i da wrażenie przytulności.

 

Głębię w łazience można budować dzięki oświetleniu, odbiciom i kontrastom. Do tego posłużą nam nie tylko tafle luster, ale też fronty mebli na wysoki połysk, sprytne zabudowy i minimalistyczne przeszklenia. Duże znaczenie ma tu geometria. W końcu w łazience królują geometryczne formy, wyznaczane przez płytki, fugi, blaty i krawędzie. Świadome zestawienie linii zadecyduje o efekcie wydłużenia lub też poszerzenia tego pomieszczenia.

 

 

 

Jak się za to zabrać?

 

 

 

Pamiętajmy o paru złotych zasadach, dzięki którym unikniemy w tym (przeważnie niewielkim) wnętrzu wrażenia nadmiaru i przesady.

 

Po pierwsze, do płytek z wyraźnym deseniem nie stosuje się już ozdobnych dekorów. Wiele wyraźnych wzorów płytek zestawionych razem nie będzie wyglądać dobrze. Ciemne kolory łazienki zestawiajmy z neutralnymi elementami reszty. Jeśli decydujemy się na ciemną barwę tylko częściowo, to warto zastosować ją w miejscu, które chcemy wyeksponować - na przykład w strefie kąpielowej. Ponadto nadzwyczaj ważne jest oświetlenie. Kwestii doboru światła w ciemnym pomieszczeniu nie wolno bagatelizować. To ono pozwoli nam ostatecznie wywołać efekt „wow” w nastrojowym wnętrzu.

 

 

 

Płytki z łatwością dostaniemy w dowolnym kolorze. Możemy przy nich wymyślać i wybrzydzać. Gorzej z armaturą – tu jednak królują biele. Dlatego też pamiętajmy, że jasna ceramika wyraźnie odznaczy się na naszym tle. Z tego względu warto brać pod uwagę jej formę. Radzimy wybrać spójne ze sobą elementy wyposażenia z jednej linii producenta.

 

 

 

Dodatki dobierajmy myśląc o całości. Złote akcenty w takiej przestrzeni wyjdą szczególnie ozdobnie, lecz jeśli wcześniej wybraliśmy chromowane srebrne baterie, to mogą razem dać efekt przytłoczenia i kiczu. „Bezpiecznie” – ale również z wielką klasą – będzie użyć czarnych, matowych baterii, których nie brakuje dzisiaj na rynku. Ich minimalistyczne formy dobrze zagrają w eleganckim wnętrzu.

 

 

 

 

Pod redakcją Maćka Skupińskiego
Projektant, założyciel KODO, prezes zarządu firmy.
Powrót na blog

Wybrane dla Ciebie

Od wizji do wnętrza, czyli jak skomponować inspirujący moodboard
Aranżacyjne triki - tworzymy wnętrza zaskakujące swoją funkcjonalnością.
Ściana inaczej – prezentujemy najgorętsze dekoracyjne trendy