Home Blog 3 pomysły na świąteczne aranżacje
3 pomysły na świąteczne aranżacje

3 pomysły na świąteczne aranżacje

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, wypełniony spotkaniami rodzinnymi, wspólnym wypoczynkiem i biesiadowaniem. W tym roku nabiera szczególnego wymiaru – wielu z nas spędzi je w domowym zaciszu i w mniejszym, rodzinnym gronie. Podczas tworzenia świątecznych dekoracji warto uruchomić element wyobraźni, a wnętrzom nadać unikalny charakter – inny od dostępnych na rynku gotowych rozwiązań.

Dekorowanie domu na święta to pole do popisu dla naszej kreatywności. My proponujemy wykorzystanie popularnych motywów, lecz w niebanalny i nieoczywisty sposób. Wybór dominującej kolorystyki czy kilku wiodących elementów może sprawić, że wnętrza staną się wyjątkowe, podobnie jak styl i osobowość ich mieszkańców.

Dekonstrukcja choinki

Iglaste drzewko i jego gałązki to jeden z tych elementów świątecznych aranżacji wnętrz, które można określić mianem obowiązkowych. Popularna choinka, zazwyczaj kojarzona z setkami ozdób i kolorowych lampek, zachowuje odświętny charakter również w swojej najczystszej postaci. Dotyczy to w szczególności tych wnętrz, które same w sobie mają wiele wyrazistych motywów. Rezygnacja z bogatych ozdób może przełożyć się na spektakularny efekt. Minimalistyczna uroda surowych drzewek stanie się unikalną ozdobą, wprowadzającą ciepły, pachnący lasem nastrój.

Pierwsza z naszych propozycji to aranżacja, w której zamiast pojedynczej, ozdobionej bombkami jodły czy świerku, postawiliśmy na niebanalną urodę prostego iglastego drzewka, zwielokrotnionego i powtórzonego w nieoczywistych wersjach w wielu częściach mieszkania. W takiej aranżacji to właśnie choinka w swoim naturalnym pięknie stała się główną dekoracją, tworzącą klimat rodem z baśniowego lasu. Jedyną ozdobą drzewek są delikatne światełka, których blask odbija się w minimalistycznych dekoracjach – szklanych bądź utrzymanych w złotych odcieniach.

Duet nieoczywisty

W świątecznych dekoracjach, poza naturalną kolorystyką, przewija się tradycyjnie kilka barw, wśród których nieodmiennie królują czerwień i granat oraz złoto i srebro. Chcąc osiągnąć bardziej oryginalny efekt, warto wybrać tylko kilka z nich. Dzięki temu stworzymy nieoczywisty duet, współgrający z wystrojem wnętrza. My postawiliśmy na trawiastą zieleń oraz złoto.

Spójność
i harmonia.

Takie zestawienie jest dość wymagające, nieprzepadające za konkurencją w postaci kontrastujących barw. Dlatego warto zastosować je w otoczeniu minimalistycznym, stonowanym i neutralnym. Nowoczesnym wnętrzom nada nutę retro, a przełamując surowy charakter, wprowadzi ciepły i przytulny klimat, będzie odpowiednie do projektu apartamentu. Doskonałym tłem dla takiego połączenia będą naturalne materiały, takie jak szkło, drewno, wiklina. Efekt spójności i harmonii w aranżacji gwarantowany!

Tradycyjnie i niebanalnie

Trzecia z proponowanych aranżacji udowadnia, że nawet tradycyjnej kolorystyce i dekoracjom można nadać nowoczesny wymiar. Postawiliśmy w niej na dwa kolory – zieleń i czerwień, stanowiące doskonałe uzupełnienie przewijającego się w otoczeniu granatu, żółci, naturalnych beżów i brązów. To wnętrze rodzinne, z centralnym punktem w postaci choinki, którą przybrano stonowanymi ozdobami w odcieniach czerwieni i brązu. Choinkowe motywy przewijają się w dekoracjach stołowych i okiennych, a powtórzone w różnych częściach domu, tworzą klimatyczny, spójny wystrój i nie ograniczają funkcjonalności pomieszczeń.

W takiej aranżacji najważniejszy jest umiar w doborze kolorów oraz ilości elementów dekoracyjnych. To styl, w którym warto trzymać się określonych form i jednolitych dekoracji, bardziej je powtarzać niż urozmaicać. Czerwone bombki i jabłka, brązowe szyszki i pierniki oraz zielone gałązki całkowicie wystarczą, by ozdobić wnętrza i wykreować świąteczny nastrój.  

Niebanalnych pomysłów, nietuzinkowych inspiracji, wymarzonych projektów wnętrz oraz wielu pięknych chwil we #wnetrzachKODO!

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183