Aranżacyjne triki – tworzymy wnętrza zaskakujące swoją funkcjonalnością

Powrót

Intrygujące i nieoczywiste – aranżacyjne triki pozwalają zwiększyć funkcjonalność wnętrza, zaczarować przestrzeń, aby wydała się bardziej przestronna lub osiągnąć niezwykły efekt wizualny. We wnętrzu, w którym nie ma miejsca na standardowe rozwiązania pomoże architekt wnętrz i do akcji wkroczą „sprytne sztuczki”.

Oto kilka z nich:

#1 Tajemne przejście?

A co, jeśli za drzwiami szafy nie znajduje się to, czego się spodziewamy? W projekcie wnętrz zaproponowano, aby w ciągu zabudowy stanowiącej przestrzeń do przechowywania jeden z frontów po otworzeniu okazał się być wejściem do sypialni!

#2 Biuro w szafie

Warto mieć możliwość ukrycia domowego biura, zwłaszcza, gdy charakteryzuje się ono sporą dawką artystycznego nieładu. Przestrzeń do pracy i przechowywania za składanymi drzwiami to rozwiązanie idealne!

#3 Praktyczny kamuflaż

Drzwi dyskretnie wkomponowane w powierzchnię ściany to niewidzialne tło dla aranżacji wnętrz. Świetnie sprawdza się na niewielkich powierzchniach – dzięki nim nie tworzymy dodatkowych podziałów, które optycznie pomniejszyłyby przestrzeń.

#4 W nieoczywistych ramach

Lustra to dobrze znany sposób na optyczne powiększenie wnętrz. Warto pokusić się o efektowne wkomponowanie ich w przestrzeń. Jednym ze sposobów może być obramowanie lustrzanej tafli  stylową sztukaterią.