Home Blog Czas i pieniądze – czyli ile naprawdę może kosztować Cię wykończenie mieszkania
Czas i pieniądze – czyli ile naprawdę może kosztować Cię wykończenie mieszkania

Czas i pieniądze – czyli ile naprawdę może kosztować Cię wykończenie mieszkania

Zakup mieszkania to przygoda i początek nowego etapu w życiu. To także czas pełen wyborów i dylematów. Trzeba bowiem znaleźć złoty środek pomiędzy wizją wymarzonego lokum, a tysiącem kwestii logistycznych i technicznych. Oto 5 wyzwań, z którymi musisz zmierzyć się urządzając swoje wnętrza samodzielnie!

Po pierwsze – decyzje dotyczące materiałów

Często wydają się proste, choć takimi nie są. Przekonujemy się o tym już po jednym dniu lub dopiero po kilku latach życia w zakupionym i wyremontowanym mieszkaniu. Już sam wybór umywalki do łazienki czy baterii do kuchni oznacza uwzględnienie kilkudziesięciu aspektów, które wpływają na ich późniejszą funkcjonalność. To decyzje, na które warto poświęcić czas przed rozpoczęciem remontu – źle dobrane elementy wykończenia to nerwy, irytacja, awarie, a często również dodatkowy koszt!

Po drugie – wybór ekip remontowych

Równie znamienny w skutkach jest dobór osób odpowiedzialnych za montaż. Jeśli trafimy na nieodpowiednią ekipę, to błędy, niedoróbki czy zmarnowane materiały przełożą się na dodatkowy stres i nieprzewidziane koszty. Czasami okazuje się także, że znalezienie doświadczonego wykonawcy, który da nam gwarancję terminowości i rzetelności, wręcz graniczy z cudem!

Po trzecie – eliminacja opóźnień

Wykończenie czy remont mieszkania to szeroko zakrojona operacja logistyczna. Warto zaplanować ją tak, by uniknąć niespodziewanych „poślizgów” czasowych, wynikających np. z braku materiałów czy niedostępności fachowca, który zakończy określony etap prac. Odwlekający się w czasie moment przeprowadzki to nie tylko rosnące z dnia na dzień rozczarowanie, lecz również – przedłużająca się i zarazem kosztowna konieczność utrzymywania dotychczasowego lokum.

Po czwarte – wiedza techniczna

Przed zakupem samochodu zawsze staramy się, by obejrzał go ktoś, kto zna się na motoryzacji. W przypadku mieszkania i remontu pod klucz często bazujemy – absurdalnie – na poradach znajomych bądź czerpanych z internetu – zarówno w kwestii finansów, jak i czasu trwania prac. Brakuje w nich jednak dokładnej znajomości stanu nieruchomości oraz ekspertyzy osoby posiadającej wiedzę techniczną i doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. Tylko fachowiec wykryje ewentualne błędy i usterki budowlane podczas odbioru deweloperskiego oraz będzie w stanie oszacować rozmiar pracy niezbędnej do wykonania.

Po piąte – poduszka bezpieczeństwa

Nieprzewidziane wydatki są zmorą osób urządzających wnętrza. Wyczerpanie budżetu tuż przed finiszem może oznaczać w praktyce konieczność zamieszkania w niewykończonym lokum i odkładanie prac na bliżej nieokreśloną przyszłość. Budżet jednak może skończyć się również na etapie, w którym lokal całkowicie nie nadaje się do zamieszkania – to wersja ekstremalna, przed którą trzeba się zabezpieczyć jeszcze przed rozpoczęciem prac.

Najważniejsze na koniec

Najistotniejszy w planowaniu jest pomysł na aranżację, uwzględniający wymagania i upodobania estetyczne przyszłych lokatorów. Zamieniony w konkretny projekt wnętrz, stanowi podstawę oszacowania budżetu i czasu potrzebnego na jego zrealizowanie. Warto powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom. Eksperci z pracowni KODO Projekty i Realizacje przed przystąpieniem do wykonania aranżacji przygotowują rzetelny projekt wnętrza – zgodny z założeniami budżetowymi oraz dokładnie określający czas prowadzenia robót. Realizacją z kolei zajmują się sprawdzeni fachowcy pod okiem koordynatorów, dbając o wysoką jakość wykonania. To rozwiązanie, które pozwoli bez stresu, w określonym czasie i w planowanym budżecie doprowadzić projekt „wymarzone mieszkanie” do szczęśliwego finału.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183