Home Blog Industrialny szyk – strefa kuchenna Domu Szlachetnych Barw
Industrialny szyk – strefa kuchenna Domu Szlachetnych Barw

Industrialny szyk – strefa kuchenna Domu Szlachetnych Barw

Połączenie bieli ze zdecydowaną kolorystyką oraz elementami stylu industrialnego to w aranżacji wnętrz trend sprawdzony i efektowny. Nasz projekt wnętrz, nagrodzony w konkursie Build Architecture Awards, udowadnia, że styl ten doskonale prezentuje się nie tylko w salonie, ale także w użytkowej strefie kuchennej.

Kuchnia to pomieszczenie, które dopiero od niedawna przestało być traktowane po macoszemu i stało się przedmiotem szczególnej uwagi w aranżacji wnętrz. Wszystko za sprawą łączenia tej przestrzeni z salonem i jadalnią, które uczyniło z niej strefę otwartą i widoczną, a tym samym – wymagającą doboru kolorystyki oraz dekoracji spójnych z pozostałymi częściami mieszkania, podczas projektowania wnętrza domu.

Kuchnia w zrealizowanej aranżacji wnętrza w Warszawie

Złoto i szmaragd nie tylko na salonach

Matowa biel została przełamana stonowanym szmaragdem frontów górnych szafek. Jego odcień idealnie komponuje się ze zdecydowaną kolorystyką ścian w salonie oraz jadalni. Proste, pozbawione uchwytów szafki tworzą spójną, jednolitą powierzchnię, stanowiąc idealne tło dla bardziej zdecydowanych elementów. Są nimi utrzymane w złotej kolorystyce płytki ścienne – ich delikatna mozaika wprowadza do tej przestrzeni szlachetność w stylu vintage – nieoczywisty i zaskakujący szyk. Taką kompozycję doskonale uzupełniają naturalne dodatki – zieleń roślin, drewno podłogi, pastelowa ceramika.

Złoto
i szmaragd
w kuchni KODO

Surowa równowaga

Szlachetne zestawienia kolorystyczne zostały przez naszych architektów wnętrz zrównoważone industrialnymi akcentami w postaci czarnych, stalowych elementów. Niewielki barek, wyposażony w dwa stołki barowe, oraz znajdująca się nad nim zabudowa to kompozycja tworząca odrębną strefę – przestrzeń śniadań i chwil przy kawie. W wyraźny sposób oddziela kuchnię od jadalni, korespondując jednocześnie z innymi elementami części dziennej – konstrukcją schodów, drzwi wejściowych, a także mebli. Surowość jej konstrukcji łagodzi ciepło drewna – motywu obecnego we wszystkich pomieszczeniach Domu Szlachetnych Barw.

Industrialne wnętrze – kuchnia w mieszkaniu wykończonym pod klucz w Warszawie

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183