Home Blog Less is more – minimalizm zawsze zwycięży
Less is more – minimalizm zawsze zwycięży

Less is more – minimalizm zawsze zwycięży

Minimalizm = Prostota

Minimalizm początkowo pojawił się jako nurt w sztuce w latach 60. XX wieku, później przeniknął na inne dziedziny artystyczne, takie jak moda, design i architektura. Charakterystyką minimalizmu jest prostota w podziałach, proporcjach oraz środkach wyrazu. Opiera się na czystych barwach oraz prostych, a jednocześnie eleganckich formach. Styl ten jest estetyczny, subtelny i stonowany.

Minimalizm we wnętrzach

Minimalizm w aranżacji wnętrz to przede wszystkim oszczędna stylistyka, unikanie dekoracyjności oraz ograniczanie jaskrawych barw do akcentów. Mieszkanie urządzone w stylu minimalistycznym to idealnie dopracowane wnętrze. Najważniejszy staje się detal i precyzja jego wykonania. Przestrzeń sprzyja poczuciu spokoju, kontemplacji oraz wyciszeniu. Wnętrze działa kojąco na użytkowników i nie przytłacza. Ma w sobie też rodzaj sterylności.

Less is more

Zarówno w projekcie małego mieszkania, jak i projekcie apartamentu ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy minimalizmem, a funkcjonalnością i komfortem przestrzeni. Wnętrza są proste, ascetyczne i jednocześnie wyrafinowane i eleganckie.

Po pierwsze: Biel

Dominującym kolorem we wnętrzach minimalistycznych jest biel, na jej tle wybijają się dodatki – ocieplają klimat aranżacyjny, nie odejmując mu nowoczesności. Kolory ścian powinny być na większych powierzchniach jasne – tak, by uzyskać efekt przestrzenności. Skontrastowanie czystej barwy ścian z jednolitą formą mebli to połączenie ponadczasowe i wysmakowane.

Jakość, nie ilość

Kluczowe jest ograniczenie ilości mebli, dekoracji i dodatków. Elementy, które wypełniają przestrzeń, muszą być najwyższej jakości – zarówno jeśli chodzi o design, jak i wykonanie. Minimalizm jest idealnym tłem dla sztuki, która w takiej przestrzeni wychodzi na pierwszy plan.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183