Home Blog Metamorfoza mieszkania z rynku wtórnego
Metamorfoza mieszkania z rynku wtórnego

Metamorfoza mieszkania z rynku wtórnego

Zakup mieszkania z rynku wtórnego ma wiele zalet, ale wiąże się także z pewnymi wyzwaniami. Gorszy stan budynku oraz rozkład pomieszczeń i ich funkcjonalność, która często odbiega od współczesnych trendów – to tylko kilka z nich. Dlatego w tej sytuacji warto zgłosić się do pracowni projektowej, takiej jak KODO, która oszacuje potencjał, pomoże wybrać najkorzystniejsze modyfikacje wykończenia wnętrz, a także przeprowadzi je w rozsądnym czasie i w ustalonym budżecie.

Lokal z potencjałem

Prezentowane case to jedna z naszych realizacji, pokazująca wzorcowe wykorzystanie potencjału mieszkania z rynku wtórnego. W projekcie wnętrz wzięliśmy pod uwagę potrzeby i sugestie nowych właścicieli, którym zależało na jasnym, naturalnym wnętrzu. W efekcie lokal, wyjściowo w opłakanym stanie, zyskał stan użytkowy i wizualny niczym nie odbiegający od nowych inwestycji.

Punktem wyjścia przy metamorfozie tego mieszkania była modyfikacja układu oraz wielkości pomieszczeń – poprzez łączenie i przesuwanie ścian działowych. W efekcie dwa małe i przez to niezbyt ustawne pokoje zamieniliśmy w obszerną sypialnię. Znalazło się także miejsce na pojemną szafę z drzwiami przesuwnymi oraz lustrem.

Taki zabieg pozwolił również powiększyć łazienkę. Oprócz zabudowy nad WC i pod umywalką, wygospodarowaliśmy także przestrzeń, gdzie stanęła wysoka szafka na kosmetyki, ręczniki i kosz na pranie. Przeszklona strefa prysznicowa nadała pomieszczeniu minimalistyczną nowoczesność.

Zabieg łączenia pomieszczeń sprawdził się również w przypadku kuchni i salonu – wyburzyliśmy ścianę działową, zastępując ją niską ażurową przesłoną. Takie rozwiązanie pozwoliło optycznie powiększyć przestrzeń i rozjaśnić niedużą strefę kuchenną. Wybrana do tej aranżacji, sięgająca sufitu, pełna zabudowa w jednolitej, szarej tonacji łączy w sobie urok nowoczesności i niezbędną w tej części mieszkania funkcjonalność. 

Elementy ażurowe powtórzyliśmy w salonowej zabudowie grzejnika, za którą ukryliśmy również dodatkowe półki na książki. Przedpokój zyskał po zmianach zabudowaną wnękę, idealną do przechowywania, a lustra w białych ramach zdecydowanie powiększyły go optycznie.

Podczas projektowania wnętrza domu wykorzystaliśmy spójne kolorystycznie, naturalne materiały. Rolę pierwszoplanową grają biele, szarości i motyw drewna, a strategicznie rozmieszczone punkty światła rozjaśniają ciemne u podstaw pomieszczenia, dodając im przytulności. To idealne miejsce zarówno dla delikatnych, subtelnych mebli oraz dodatków, jak i ozdób w zdecydowanych, mocnych kolorach. 

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183