Home Blog Mieszkanie w kolorach ziemi? Naturalnie!
Mieszkanie w kolorach ziemi? Naturalnie!

Mieszkanie w kolorach ziemi? Naturalnie!

Śledząc na bieżąco trendy w aranżacji wnętrz podczas projektowania wnętrza domu możemy dostrzec pewną prawidłowość – motywy nawiązujące do natury i ekologii pojawiają się co roku. Wzory inspirowane światem fauny i flory, drewno i kamień, moda na wszechobecną roślinność w domu, także w wydaniu egzotycznym – to już znamy. Co przyniesie kolejny sezon? Powrót do naturalnych barw i palety inspirowanej kolorami ziemi. Brzmi banalnie? Niekoniecznie!

Powrót do wnętrza

Pędzący tryb życia, stres, brak czasu na odpoczynek i ograniczony kontakt z przyrodą – to wszystko sprawiło, że trend na aranżację wnętrz inspirowaną motywami natury w projektach wnętrz wciąż cieszy się taką popularnością. Jeżeli żyjesz w dużym mieście, znasz to z autopsji. Po ciężkim dniu pracy w biurowcu szukasz wytchnienia i azylu, dzięki któremu poczujesz się przyjemnie i bezpiecznie.

Kolory ziemi pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, a do wnętrz wprowadzają harmonię i przytulny klimat. Sprzyjają także wyciszeniu, złapaniu dystansu oraz emocjonalnej równowagi. Z powodzeniem mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu – w salonie, sypialni czy łazience. Są także łatwe w łączeniu, a przede wszystkim ponadczasowe. Oto kilka realizacji, które dowodzą, że wnętrza w kolorach ziemi nie muszą być nudne.

Inspirowane naturą

Odcienie beżu i brązu, w zestawieniu ze strukturą drewna oraz dodatkami w kolorach głębokich zieleni, pozwalają uzyskać „efekt lasu”. Dzięki temu wnętrze prezentuje się zarówno naturalnie, jak i elegancko. Takie połączenia to dobra baza dla bardziej wyrazistych akcentów, w postaci tekstyliów czy dekoracji, ale w mocniejszych odcieniach, takich jak ochra, sjena, ugier.

Dla uzyskania bardziej wyrazistego efektu podczas wykończenia wnętrz warto postawić na kontrasty, łącząc barwy stonowane z głębokimi odcieniami. Dzięki temu możemy wyróżnić lub rozjaśnić poszczególne strefy pomieszczenia i nadać mu wielowymiarowy charakter.

Ściany nie muszą być jednolite i pomalowane zwykłą farbą. Możliwości jest znacznie więcej. Do wyboru mamy np. okładziny strukturalne, z motywem fauny lub flory. Ciekawym pomysłem na podkreślenie naturalnego charakteru łazienki jest wykorzystanie roślin i wkomponowanie ich np. w przestrzeń między płytkami. Do tego celu idealnie nadają się takie gatunki jak chrobotek. Nie tylko prezentuje się bardzo efektownie, ale także jest łatwy w utrzymaniu. Prawda, że niebanalnie?

Kolory ziemi to nie tylko zielenie, brązy i ciepłe odcienie. Równie dobrze możemy wprowadzić do wnętrza chłodną szarość, głęboki grafit i granat. W połączeniu z beżem, złotem lub miedzią będzie prezentował się naturalnie, a pomieszczenie nie straci na przytulności.

Teraz wyobraź sobie ten moment, kiedy po intensywnym dniu wracasz do domu. Spada z Ciebie cały ciężar, wyciszasz się, relaksujesz. Czujesz się jak na łonie natury, w otoczeniu kolorów ziemi. Jak przyjemnie.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183