Nowoczesny vintage – strefa dzienna Domu Szlachetnych Barw

Powrót

To jeden z najmodniejszych stylów we współczesnej aranżacji. A jak prezentuje się w najbardziej użytkowej, codziennej przestrzeni? Oceńcie sami na przykładzie realizacji nagrodzonej w konkursie BUILD Architecture Awards!

Sztuka łączenia

Salon połączony z jadalnią to ponadczasowa koncepcja, na którą decyduje się dziś wielu właścicieli, podczas projektowania wnętrza domu. Dzięki przemyślanej organizacji możemy stworzyć otwartą i niepodzieloną trwałymi przegrodami przestrzeń. W Domu Szlachetnych Barw zadbaliśmy o jej funkcjonalny układ, spajający podstawowe strefy życia dziennego.

Na pierwszy plan w powstałym w ten sposób wykończonemu wnętrzu wysuwa się barwa. Wyrazista butelkowa zieleń znalazła swoje miejsce na wybranych ścianach salonu, przewijając się także w tekstyliach czy dekoracyjnych poduszkach. Szlachetność wiodącego koloru podkreślają użyte materiały – welur oraz aksamit, wprowadzające nastrój buduarowej elegancji. Barwa ta nie przytłacza, bo ubrana została w nowoczesne, oszczędne w formie kształty. Zieleń łagodzona jest przez kobiecy, pudrowy róż oraz naturalne beże i szarości – główne barwy dodatków, takich jak kanapa, dywan, zasłony i pufy. Nie bez znaczenia są struktury – pluszowe obicia powtarzają się w wielu postaciach. Całość tworzy przytulny i ciepły nastrój, potęgowany światłem płynącym z kulistych, dyskretnych żyrandoli umieszczonych w strategicznych punktach tej części pomieszczenia. 

Stylowa oprawa

Elegancka jadalnia jest kontynuacją przyjętej estetyki. Przeszycia obitych welurem krzeseł komponują się z geometrią jodełkowej podłogi. Atmosferę strefy stołowej tworzy ściana pokryta tapetą o unikalnym wzorze, powstałym z połączenia florystycznych i orientalnych motywów. Bogactwo wzorów oraz ich delikatnie zielony, wpadający w błękit odcień – to elementy, które wprowadzają żywiołową energię do całego pomieszczenia i warto je uwzględnić w projektach wnętrz.

Naturalna, drewniana podłoga oraz stół stanowią tu podstawę ciepłej, domowej atmosfery. W przestrzeni tej znalazło się także miejsce na powiew nowoczesnej surowości. Czerń kominka, industrialnych w stylistyce lampy w części jadalnej, konstrukcja stolika kawowego to zdecydowane elementy, które dynamizują połączone pomieszczenia, nadając im wyrazistość i spójność. Całości dopełniają drobne dekoracje – donice, wazony z kwiatami i utrzymane w stonowanej kolorystyce przedmioty codziennego użytku. To dzięki nim strefa dzienna Domu Szlachetnych Barw staje się funkcjonalną, elegancką i nowoczesną przestrzenią.