Home Blog Podniebna metamorfoza
Podniebna metamorfoza

Podniebna metamorfoza

Zmiana aranżacji wnętrza wpływa realnie na poprawę komfortu życia. Po fachową pomoc sięgają zarówno nowi nabywcy lokali z rynku wtórnego, jak i osoby, które mieszkają w nich od wielu lat. Na przykładzie niedużego mieszkania we wrocławskiej kamienicy pokazujemy, jak przemyślane odświeżenie aranżacji, powiększenie przestrzeni oraz podniesienie funkcjonalności złożyły się na rewolucyjną zmianę – tak w mieszkaniu, jak i w życiu jego właściciela.

Start, czyli działanie na bazie

Przede wszystkim – zaczęliśmy od przygotowania lokalu do nadchodzących zmian. Prace rozpoczęły się od rozbiórki, która odkryła wiele warstw wykończenia, wykonywanego przez poprzednich właścicieli. Największa praca dotyczyła elementów niewidocznych na pierwszy rzut oka – rozprowadzenia instalacji ogrzewania i wentylacji oraz wymienienia całej sieci elektrycznej i hydraulicznej. Dopiero po wyprowadzeniu tej bazy na prostą, mogliśmy zająć się pozostałymi pracami. Wyzwań było wiele. W mieszkaniu, usytuowanym w historycznej kamienicy, niskim i niedużym, musieliśmy zawrzeć wszystko to, co dla lokatora było najważniejsze.

Budujemy funkcjonalność

Projekt aranżacji zakładał z jednej strony maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a z drugiej – wygospodarowanie miejsca na funkcjonalności nieobecne w niej wcześniej. Jak przenieśliśmy te założenia na rzeczywistość?

Po pierwsze – wysoka i przestronna zabudowa kuchenna oraz zamiana wanny na strefę prysznicową typu walk-in. Po drugie – duża przestrzeń do przechowywania, która zmieściła nawet pralkę oraz suszarkę, i jadalnia w strefie dziennej. Po trzecie – bardzo ważne dla właściciela, często pracującego z domu – wygospodarowanie wygodnego miejsca do pracy.

W porównaniu ze stanem pierwotnym zmiana jest ogromna – okazało się, że w mieszkaniu znalazło się miejsce praktycznie na wszystko.

Podziwiamy widoki

Wizualnie mieszkanie wydaje się być innym miejscem. Wcześniej jedynie kształt okien przypominał, że jesteśmy w nietypowym budynku. Teraz historię zawarto w różnych elementach wystroju, dostosowanych do charakteru kamienicy – drewniana podłoga układana w jodełkę, sztukateria przy suficie, odkryta oryginalna ceglana ściana, stylizowana zabudowa kuchenna, a wreszcie – sprzęty utrzymane w stylistyce sprzed stu lat – szafka pod telewizor, gięte meble jadalniane, tapicerowany aksamitem fotel oraz eleganckie przeszklone regały. Wszystko razem pozwoli nam odbyć podróż w czasie, pozostawiając jednak sporo miejsca na nowoczesność.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie doszlifowali całości wysmakowanymi dodatkami. Tu w głównej roli występuje nasza ulubiona czerń, rządząca w designerskim oświetleniu, armaturze czy drobniejszych elementach mebli.

Nie zapomnieliśmy też o niezbędnej zieleni i jej niebanalnej oprawie w postaci ceramicznych donic i kryształowych wazonów. Wiemy, że to właśnie dekoracyjne elementy tworzą klimat wnętrza – warto dobrać je z rozmysłem, bo to często wisienka na torcie jego estetycznej metamorfozy.

Chcesz przeprowadzić matamorfozę swojego wnętrza?

Poznaj remonty pod klucz od KODO

Spotkajmy się>>

Zobacz więcej inspiracji z #wnętrzaKODO:

https://www.kodo.pl/nowe-zycie-wnetrza-z-kodo-metamorfoza-mieszkania-przed-i-po/
https://www.kodo.pl/nowoczesne-choc-nie-nowe-dom-z-historia-by-kodo/
https://www.kodo.pl/tajemnica-ciemnych-barw/

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183