Home Portfolio mieszkanie AZYL W TURKUSIE
AZYL W TURKUSIE

AZYL W TURKUSIE

Dziś pokazujemy Wam wnętrze mieszkania, jakie stworzyliśmy dla pary młodych, zapracowanych i przesympatycznych ludzi na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Znajdziecie w nim sypialnię dla dwojga, gabinet, nietypową w swej formie kuchnię, łazienkę, toaletę, oraz połączony ze strefą jadalni przestronny salon z wyjściem na taras. Konsekwentnie utrzymana przez właścicieli kolorystyka tworzy według nas atmosferę „chmurki”, w której miło jest spędzić czas po zabieganym dniu. Dominują niebieskości, szarości i biel. Wzór jasnego drewna, który trafił na wszelkie wykończenia podłogi czy półek, nadaje wnętrzu przestronności i lekkości. Miękka kanapa z mnóstwem poduszek w towarzystwie rzemieślniczych stolików kawowych i prostych instalacji świetlnych zachęca do odpoczynku.
Ponieważ całość jest dość stonowana, w łazience i osobnej toalecie zagościły bogate wzory hiszpańskiej ceramiki. Wnęka w toalecie została wykorzystana jako „pralnia” – klienci wybrali wygodne rozwiązanie: pralka + suszarka, które można instalować jedna na drugiej.
Kuchnia tutaj znajduje się na planie trójkąta, co może wydawać się trudne do zabudowy, ale z drugiej strony stworzyło okazję do zrealizowania idealnego układu „komunikacji trzech kroków”. Wybrnęliśmy z tą małą przestrzenią, otwierając ją na resztę wnętrza. W każdym z pozoru zbytecznym zakamarku stworzyliśmy to, co w domu jest bardzo ważne – mniejsze i większa miejsca do przechowywania. W korytarzu rozkładowym ściany zostały zabudowane mnóstwem schowków, a z drugiej zaś strony – optycznie powiększającym lustrem. Tak wykreowana przestrzeń tworzy przytulny charakter domu, ale daje też możliwości późniejszego dodawania różnych akcentów kolorystycznych w zależności od aktualnego nastroju właścicieli.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183