Home Portfolio mieszkanie CIEPŁO – JASNO
CIEPŁO – JASNO

CIEPŁO – JASNO

Styl skandynawski zdaje się wcale nie tracić na popularności. Co więcej – trzymając się własnych podstawowych zasad, wzbogaca je o elementy zaczerpnięte zarówno z klasycznych, jak i nowoczesnych pomysłów na wystrój wnętrz. Kreuje przestrzenie wysmakowane i nieoczywiste – niezależnie od ich metrażu. Przykładem jest 50-metrowe mieszkanie w Warszawie, przystosowane przez naszych projektantów do upodobań estetycznych oraz potrzeb funkcjonalnych jego lokatorów.

Połączenie szarości i bieli, chłodne w swojej bazie, zyskało w tej aranżacji nieocenione towarzystwo ciepłego drewna, charakterystycznego dla stylistyki bliskiej naturze. Te trzy kolory wraz ze swoimi wariacjami przewijają się we wszystkich pomieszczeniach, tworząc wnętrze minimalistycznie dyskretne i nienachalne, ale obezwładniająco ciepłe i przytulne. Idące ręka w rękę stonowane, jasne szarości oraz otulające brązy rozbijają sterylną biel ścian i mebli, kreując jej kremową tonację, spotęgowaną odpowiednio rozmieszczonym oświetleniem o ciepłej barwie. Prostota frontów meblowych, utrzymana we wszystkich pomieszczeniach –choć w każdym w trochę odmienny sposób – kreuje spójność, podstawową zasadę, jakiej oczekujemy od nowoczesnego wnętrza. Utrzymano ją także w łazience, wykańczając kaflami z motywem drewna oraz kamienia. Stylowe abażury i kinkiety to designerski element, który w urokliwy sposób rozbija wszechobecny minimalizm.

Aranżacji mieszkania, poza estetyką, przyświecał główny cel – zapewnienie jak najwięcej przestrzeni i funkcjonalności. Osiągnięto je dzięki częściowemu połączeniu pomieszczeń oraz rezygnacji z wizualnego wydzielenie holu. Innowacyjnym elementem stała się przestronna szafa – zbudowana w formie oddzielającej kuchnię od salonu, pełniąca również funkcję ścianki telewizyjnej. Sięgające sufitu szafki kuchenne oraz szafy w sypialni stały się sposobem na uzyskanie maksymalnej ilości miejsca do przechowywania. Całość uzupełniły dyskretne, acz pojemne regały na książki – wypełnione kolorowymi okładkami staną się istotną ozdobą tak skomponowanej przestrzeni.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183