Home Portfolio kawalerka ESENCJA ZMYSŁOWOŚCI
ESENCJA ZMYSŁOWOŚCI

ESENCJA ZMYSŁOWOŚCI

Nieduże, jednopoziomowe, niespełna 45-metrowe mieszkanie na warszawskich Łazienkach to przykład niekonwencjonalnej przestrzeni o zmysłowej aranżacji, pełnej eleganckich rozwiązań i wysmakowanych dodatków. Idealne dla pary lub singla, którzy znajdą w nim przytulne miejsce do codziennego życia i wypoczynku.

Kluczem wygodnej aranżacji mieszkania stały się w tym przypadku zmiany w układzie deweloperskim lokalu. Pomniejszenie łazienki i przebudowa korytarza pozwoliły na uzyskanie dużego dziennego pomieszczenia, łączącego salon, kuchnię i korytarz. Wrażenie większej przestrzeni potęguje otwarcie sypialni i wydzielenie jej z zastosowaniem lekkiego szklanego przepierzenia ze szprosami, z szarą, sięgającą podłogi zasłoną, zapewniającą prywatność. Wprowadzone modyfikacje podyktowały rozwiązania funkcjonalne, takie jak umieszczenie pralki i suszarki w zabudowie korytarzowej czy wygospodarowanie miejsca na tapicerowane siedzisko w holu.

Jasne i przestronne mieszkanie urządzono w stylu delikatnego glamour, na barwy wiodące wybierając odcienie czystej i przytłumionej bieli oraz subtelne szarości w lekkich tonacjach. Pierwsze rządzą na ścianach, drzwiach, w ramach przeszkleń i tapicerowanych mebli, drugie przewijają się w zabudowie kuchni, sypialni i holu oraz w tekstylnych dodatkach. Grafitowe zasłony, szare proste fronty mebli, strukturalne poduszki, szklane ozdoby stanowią subtelne przełamanie stonowanego, neutralnego tła.

Niezwykłą urodę aranżacji kreują dodatki w kolorze złota, które w przemyślany sposób krążą po wszystkich strefach mieszkania. Znajdziemy je w postaci armatury, uchwytów, wykończenia mebli, w ramach luster czy designerskich opraw oświetleniowych – stanowiących oryginalną ozdobę pomieszczeń. Korespondują z nimi dekoracyjne sztukaterie, wprowadzając klasyczny element do nowoczesnej, minimalistycznej przestrzeni.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183