Home Portfolio mieszkanie FUNKCJONALNOŚĆ DLA POKOLEŃ
FUNKCJONALNOŚĆ DLA POKOLEŃ

FUNKCJONALNOŚĆ DLA POKOLEŃ

Mieszkanie dla singla, pary, rodziców z dziećmi – to standardowe układy, dla których nie brakuje pomysłów na aranżację. Czy da się w równie ciekawy i nieszablonowy sposób urządzić lokum dla czworga dorosłych? Jak najbardziej! Pokazujemy to na przykładzie 60-metrowego apartamentu na nowym osiedlu wrocławskiego Zakrzowa.

Dwa plus dwa – małżeństwo oraz para rodziców. Pomysł na wygodną aranżację dostępnej przestrzeni oparliśmy na dwóch dużych sypialniach z podwójnymi łóżkami, przebudowie małej toalety na drugą łazienkę oraz pozostawieniu dużej strefy dziennej, powstałej z połączenia ergonomicznego aneksu kuchennego z przedpokojem i dużym salonem. To koncepcja, w której każda z dwóch par ma zarazem własną przestrzeń prywatną, jak i okazję do wygodnego spędzania czasu na wspólnych aktywnościach.

Mieszkanie pełne jest funkcjonalnych udogodnień uwzględniających zainteresowania oraz codzienne potrzeby mieszkańców. Inwestorzy są zapalonymi kucharzami – stąd duża i funkcjonalna kuchnia otwarta na salon. Przebudowana toaleta dała miejsce na kompaktowy prysznic z kabiną typu walk-in. W salonie uwagę przyciąga kominek elektryczny z efektem płomienia – akcent uwzględniający amerykańskie pochodzenie jednego z mieszkańców, w wyjątkowy sposób budujący przytulny klimat wnętrza. Projektowana na wymiar zabudowa stolarska pozwoliła doskonale wykorzystać dostępną przestrzeń na miejsce do przechowywania.

Poza funkcjonalnością, mieszkanie urzeka estetyką – prostą i minimalistyczną, lecz ciepłą i nastrojową, a przede wszystkim – uniwersalną i ponadczasową. W sypialniach oraz części dziennej królują biele i beże, podbite jasną barwą drewna. Prostą zabudowę podkreślają pionowe i poziome lamele zabudowy grzejników, naściennych półek, klasycznych żaluzji, sięgającej sufitu zabudowy kuchennej. Tapicerowane meble wypoczynkowe, łóżka oraz komplet jadalniany zapraszają do odpoczynku, wspólnych posiłków czy oglądania telewizji. Designerskiego szlifu dodaje przestrzeni dziennej matowe złoto uchwytów zabudowy kuchennej, które wędruje aż do łazienek. W obu uwagę przyciągają nietypowe w kolorystyce okładziny ścienne – wielkoformatowe płytki odzwierciedlają nietypowy przekrój kamienia, zabarwionego błękitem i złotem. Całość uzupełniają przyjemne tekstylia i wdzięczne drobiazgi, czekając na uzupełnienie ulubionymi przedmiotami i dekoracjami mieszkańców.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183