Home Portfolio mieszkanie KOJĄCE TONACJE
KOJĄCE TONACJE

KOJĄCE TONACJE

Zgodna z nowoczesnymi trendami, uniwersalna stylistyka, wypełniona funkcjonalnymi rozwiązaniami i niestandardowymi elementami estetycznymi – to chyba najlepszy sposób na uzyskanie przestrzeni ponadczasowej. Nieduże, 45-metrowe mieszkanie inwestycyjne na warszawskim osiedlu Cordia Fantazja urządzono tak, by stanowiło pożądane miejsce do życia zarówno dla wielbicieli klasyki, jak i nowoczesnego minimalizmu. 

Salon z kuchnią, hol, sypialnia z garderobą oraz łazienka – to zestaw idealny dla singla bądź pary. Jest takim dzięki ciekawym rozwiązaniom, które wdrożono już na pierwszym etapie planowania pomieszczeń. Wyburzenie części ściany w holu umożliwiło otwarcie przestrzeni salonu, a jednocześnie wygospodarowanie odpowiedniego rozmiarowo miejsca na wysoką zabudowę kuchenną z kontynuacją i przejściem do holu. Ściankę dobudowano z kolei w części salonowej, co pozwoliło uzyskać efekt „domknięcia” strefy dziennej oraz więcej miejsca na sofę. Pomysłowości wymagała również przylegająca do sypialni nieduża garderoba z funkcjonalnymi otwartymi regałami, tworząc optymalne miejsce do przechowywania. Zastosowane rozwiązania pozwoliły uzyskać przestrzeń wygodną i łatwą w obsłudze – intuicyjny układ, zaznaczenie stref użytkowych, ciekawe przejścia – to wszystko, czego może wymagać potencjalny najemca. 

To samo dotyczy zastosowanej w aranżacji estetyki. Wymaganiem inwestora była przede wszystkim uniwersalność, która przetrwa próbę czasu, zmiennych trendów oraz trafi w różne upodobania stylistyczne. Wybór padł na klasyczne szarości z kontrastowymi akcentami. Bazę tworzy skandynawski duet – biel, jasne szarości oraz łagodny brąz z wzorem drewna. Uzupełnienie – grafity i czernie nadające wnętrzu elegancki i niestandardowy szlif. W tych zestawieniach kolorystycznych świetnie odnalazły się proste formy zabudowy oraz sprzętów meblowych. Całość tworzy przestrzeń minimalistyczną, ale nie nudną, bo urozmaiconą ciekawymi elementami dekoracyjnymi. Wśród nich uwagę zwracają m.in. designerskie oświetlenie, lamelowe panele na ścianie, oryginalne półki naścienne w sypialni, światło lustra w łazience, a przede wszystkim – kolorowa grafika na ścianie salonu, główny barwny akcent w mieszkaniu. 

Zapraszająca tapicerowana kanapa, długie kotary w wielkoformatowych oknach, kącik jadalny z giętą linią krzeseł, ciepła sypialnia z roletami rzymskimi oraz klimatyczne światło – to elementy przestrzeni, w której chce się być oraz wypełnić ją życiem i własnymi ulubionymi przedmiotami. 

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183