Home Portfolio metamorfoza KONSEKWENCJA ZASKOCZEŃ
KONSEKWENCJA ZASKOCZEŃ

KONSEKWENCJA ZASKOCZEŃ

Wyjątkowe mieszkanie i efekt, obok którego nie da się przejść obojętnie – to zdanie doskonale podsumowuje ideę aranżacji dużego lokalu mieszkalnego w zabytkowym, gruntownie odrestaurowanym budynku we Wrocławiu.

Podstawą nieszablonowej aranżacji jest niepowtarzalny klimat mieszkania – jego układ, historyczne w formie okna oraz wysokie sufity, które podkreślono podwieszanymi panelami w postaci łuków, korespondujących z owalnymi wykuszami okiennymi. Elementami, które nadają tej przestrzeni designerski szlif są zastosowane na ścianach faktury i materiały – kreatorzy niezwykłej głębi i klimatu nowoczesnej elegancji. Unikatowe wykończenie cegły, oryginalne strukturalne tynki wapienne, okładzina z płyt meblowych oraz nietypowe powierzchnie odbijające światło – to życzenia klienta, do których dołączyliśmy ceglastą barwę, wymownie przełamującą stonowaną kolorystykę bieli, beżów i brązów.

Na mieszkanie o powierzchni niemal 90 metrów składa się korytarz, przestronna strefa dzienna, sypialnia i łazienka. Przestrzeń dzienna, powstała z połączenia salonu, kuchni i jadalni to majstersztyk funkcjonalności połączonej z designem. Przepiękny, wypełniony stonowanymi brązami i szarościami salon wyposażono w stylowe meble o nieoczywistej formie, uzupełniając je strukturą tkanin, dywanów i wyrazistą barwą dodatków. Kuchnia to opowieść pisana drewnem – stylowe fronty zabudowy tworzą matowe powierzchnie spójnie połączone z czernią wyposażenia. Pomiędzy tymi sferami umieszczono jadalnię – klimatyczne miejsce spotkań, ze sprzętami, które kolorystyką i formą spajają użytkowość tej niezwykłej przestrzeni. Kontynuacją jest sypialnia – przestronna i jasna, stonowana w kolorystyce brązów i beżów, złamanych jedynie ceglastą barwą drzwi wejściowych. Większa odwaga cechuje łazienkę, w której akcenty kolorystyczne przybierają na sile, rozlewając się na sufit i zabudowę meblową.

Niezwykłe piękno tej przestrzeni to również zasługa unikatowych dodatków. Na pierwszym planie mamy sprzęty i dekoracje marki Zieta Studio. Designerskie, połyskliwe formy, rzeźbiarskie lustra i nieoczywiste meble wykonane z polerowanej stali w niedosłowny sposób odbijają otoczenie, kreując niemal odmienną rzeczywistość. Uzupełnia je nieszablonowe oświetlenie – dyskretne i proste oprawy przełamuje zadziwiająca konstrukcja świetlna, rzeźbiąca otaczającą przestrzeń. Konsekwencja zaskoczeń – to motto tej przestrzeni, subtelnej i stonowanej, a jednak niezwykłej w szczegółach i w kreowanym przez nie klimacie.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183