Home Portfolio mieszkanie MĘSKI RÓŻ
MĘSKI RÓŻ

MĘSKI RÓŻ

Apartament z naszej najnowszej realizacji, to mieszkanie pełne nieoczywistości. Debatowaliśmy w naszej pracowni; jaki styl tu dominuje? Padły hasła: eklektyzm, nowoczesność, lata 20-ste, współczesne art deco… czyli całkowite pomieszanie epok. Tym razem więc postanowiliśmy nie przejmować się etykietkami i stereotypami, tak jak nie przejmował się nimi podczas konsultacji nasz klient. Wnętrze jest po prostu bogate w kolor – i to kolor cukierkowy. Jego główną oś tworzy część dzienna z piękną, metaliczną tapetą. Jej geometryczne wzory okalają strefę odpoczynku, złożoną ze stonowanych barw i miękkich tkanin.
Ponieważ powierzchnia mieszkania nie jest duża, kuchnia nie powinna tu stanowić odrębnej strefy. Została wbudowana i utrzymana w kolorystyce ścian – subtelnej szarości – stapiając się z nimi niemal niezauważalnie. Szarość dostała też różne faktury – betonu na blacie kuchennym, szorstkiego obicia krzeseł, satynowego wykończenia ścian. Fronty górnych szafek korespondują zaś z zabudową ściany pod tv i podłogą. Wszystkie te elementy dostały wzór ciemnego drewna palisandrowego. Ten sam materiał wystąpił w łazience i sypialni.
Tak z pozoru słodką całość przełamały surowe elementy w czerni, takie jak lampy, stoliki kawowe czy nowoczesny zegar, akcentujący ścianę, która zależnie od pory dnia i światła wpada bardziej w brudny róż lub kolor łososiowy.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183