Home Portfolio mieszkanie ORGANICZNE KSZTAŁTY
ORGANICZNE KSZTAŁTY

ORGANICZNE KSZTAŁTY

Barwy ziemi przyprawione pistacją – to kwintesencja kompozycji kolorystycznej niewielkiego, lecz funkcjonalnego 50-metrowego apartamentu w Warszawie. Podstawą jego aranżacji była kompleksowa zmiana układu deweloperskiego – usunięto pierwotne podziały w części dziennej i powiększono łazienkę, uzyskując w rezultacie większą przestrzeń oraz miejsce na garderobę, którą wydzielono w sypialni z zastosowaniem lekkiego szklanego przepierzenia. Ścianę w korytarzu zabudowano pojemną szafą ubraniowo-gospodarczą, do której powędrowała pralka, zwiększając możliwości aranżacyjne łazienki.

Założeniem wykończenia mieszkania były naturalne, wysokiej jakości materiały i barwy ziemi. Bazę kompozycji stanowią biel i szarość, przewijające się w różnych elementach wszystkich pomieszczeń mieszkania – ścianach, sprzętach i tekstyliach. W strefie dziennej prym wiedzie drewno, rządzące ma podłogach oraz elementach zabudowy kuchni i korytarza. Oryginalna, łagodnie wygięta linia drewnianych frontów mebli kuchennych swobodnie koresponduje z formą i kolorystyką szaf w korytarzu – te urozmaicono pionowymi elementami w barwie połyskującej stali. Ta naturalna dominanta znalazła swoją kontynuację w sypialni – w postaci pionowych paneli ściennych i szafy garderobianej – oraz w łazience, w formie frontów pojemnej, pionowej zabudowy.

Całość mieszkania zmienia się w wysmakowane dzieło wnętrzarskiej aranżacji. Jej niezwykłą urodę kreują dwa kluczowe elementy – łagodna zieleń pistacji oraz designerskie oświetlenie. Pistacje rzucono w tę stonowaną, ciepłą przestrzeń z dużym rozmysłem – barwa obecna jest w sypialnianej ścianie, pojedynczych elementach mebli łazienkowych, przestrzennej zabudowie sufitowej, tekstyliach i dekoracjach. Pojawia się również w elementach oryginalnych opraw oświetleniowych, stanowiących przykład zastosowania nowoczesnego, przestrzennego designu w klasycznej, minimalistycznej aranżacji. Wtórują im drobne elementy wyposażenia – unikatowe w formie grzejniki, stoliki nocne oraz utrzymana w loftowej stylistyce armatura łazienkowa.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183