Home Portfolio metamorfoza PODNIEBNE LOTY
PODNIEBNE LOTY

PODNIEBNE LOTY

Historyczna kamienica z początku XX wieku, dość niskie sufity i niewielki metraż – to esencja wyzwań, przed jakimi stanęli projektanci pracowni KODO. Efekt aranżacji tego dwupokojowego mieszkania na poddaszu, zlokalizowanego na wrocławskim Przedmieściu Oławskim, to dowód na to, że nawet pozornie nieustawną przestrzeń można urządzić w sposób funkcjonalny i niebanalny wizualnie.

Głównym, a zarazem jedynym lokatorem mieszkania jest osoba, która często pracuje w domu – ten aspekt stał się priorytetem we wprowadzonych zmianach aranżacyjnych i rozwiązaniach konstrukcyjnych. Wąska, lecz bardzo funkcjonalna kuchnia, przestrzeń dzienna łącząca salon i jadalnię oraz niewielka sypialnia i łazienka przeszły rewolucyjną metamorfozę, która ujawniła uroki lokalu, ukryte wcześniej pod warstwami wieloletniego wykończenia.

Podstawą przeprowadzonych prac była rewizja tego, co niewidoczne – instalacji elektrycznej, grzewczej i wodno-kanalizacyjnej, a kolejnym krokiem – opracowanie zmian funkcjonalnych. W tym zakresie największą metamorfozę przeszła łazienka, w której wannę zastąpiono strefą prysznicową typu walk-in. Całkowicie zmieniono układ i wyposażenie, dodano szafki. Przestronne miejsce do przechowywania wygospodarowano również dzięki pojemnej zabudowie kuchennej czy meblach w salonie, w których zainstalowano pralkę i suszarkę. Salon to także przestrzeń do pracy, płynnie przechodząca w strefę relaksu.

Ostatni krok i zwieńczenie aranżacji stanowią elementy wykończenia i wyposażenia oraz wizualne aspekty ich wyboru. Założeniem było w tym przypadku dostosowanie wnętrza do historycznego charakteru budynku – stąd m.in. drewniana podłoga w jodełkę, odkryte oryginalne cegły na ścianach, sztukateria przy suficie czy klasyczne meble. Klimat w stylu retro podbija ciepła kolorystyka, skomponowana z bieli, szarości i brązów, uzupełniona drobnymi akcentami kolorystycznymi w postaci tekstyliów oraz zieleni roślin doniczkowych.

 

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183