Home Portfolio mieszkanie Przystań nad Motławą
Przystań nad Motławą

Przystań nad Motławą

Dziś relacja z Gdańska, a dokładniej – z dużego, 100-metrowego apartamentu zaaranżowanego i zrealizowanego pod wynajem przez pracownię KODO. Eleganckie, nowoczesne mieszkanie to przykład wzorcowego połączenia funkcjonalności i nieszablonowej estetyki. 

Mieszkanie o takim metrażu to zdecydowanie inwestycja pod wynajem długoterminowy. Duża powierzchnia, obejmująca salon z aneksem kuchennym, dwa pokoje, sypialnię oraz dwie łazienki to przestrzeń idealna dla pary lub rodziny, która chce nie tylko zwiedzić Trójmiasto, ale również planuje zostać w nim na dłużej. Minimalistyczny, estetyczny styl, połączenie ciepłych tonacji z odważnymi wzorami i strukturami, kompozycja ciemnego drewna i gorzkiej czekolady oraz subtelne nawiązania do morza – oto aranżacja, która z pewnością przyciągnie uwagę przyszłych najemców. Wypełniona oczywistą funkcjonalnością przypadnie do gustu wielbicielom klasyki, jak i designerskiego modernizmu. 

Jak osiągnięto ten niezwykły miks? Po pierwsze – architekci wprowadzili nieco zmian deweloperskich, które objęły powiększenie kuchni z jednoczesnym nie do końca oczywistym, bo wciąż oddzielającym otwarciem jej na salon. Pomysłowa zabudowa filarowa stanowi doskonały przykład wykorzystania takiego elementu konstrukcyjnego do wydzielenia stref funkcjonalnych z jednoczesną pomysłową dwustronną zabudową. Uzyskana przestrzeń pozwoliła wydzielić również niedużą spiżarnię. Małe pierwotne WC zmieniono w wygodną pralnię, a łazienkę przy sypialni powiększono kosztem przedpokoju, zyskując miejsce na nieplanowaną pierwotnie wannę. 

Estetyka tego miejsca to wzorzec aranżacji modern classic – połączenia klasycznych materiałów oraz form z minimalistycznym zacięciem modernistycznego designu. Stonowana kolorystyka to kompozycja brązów i szarości ze złamaną bielą – wzór drewna o barwie czekolady elegancko przeplatają tonacje grafitu i beżu oraz elementy srebra czy złota. Prosta, wysoka zabudowa meblowa, spokojne linie mebli tapicerowanych tworzą bazę, w której efekt nieszablonowej elegancji tworzą designerskie dodatki. Przestrzenne panele naścienne pełne złamanych linii, strukturalne tynki na ścianach, żyłkowany czernią i brązem marmurowy wzór okładzin łazienkowych, brązowe szkło luster i kabiny, oszczędna w formie armatura i ceramika, futurystyczne lustrzane płytki na ścianie kuchni, niezwykłe kształty pojedynczych mebli czy luster – to wszystko stanowi umiejętnie dobrane szlify, które z oczywistej bazy tworzą klimat oryginalnego azylu, miejsca, w którym chce się być. 

A morze? Oczywiście jest – dyskretnie przewija się w motywie fali morskiej imitowanej przez płytki kuchenne czy detalach, takich jak uchwyty szafek w kuchni. Nie sposób o nim zapomnieć, również dzięki widokowi portowych żurawi, który rozpościera się z wielkoformatowych okien. 

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183