Home Portfolio dom Z MOCNYM AKCENTEM
Z MOCNYM AKCENTEM

Z MOCNYM AKCENTEM

Dom, który liczy sobie niemal 300 mkw, to projektowe wyzwanie na wielu poziomach. Architektonicznie zaplanowany przez inwestorów pod własne potrzeby, nam dostarczył wielu refleksji związanych z funkcjonalną organizacją tak dużej przestrzeni, urządzeniem dwukondygnacyjnego salonu czy aranżacją okien na antresoli. Wybór i efekt? Przytulny modernizm wypełniony ekspresją. 

Dom, będący jednocześnie codziennym azylem i nieustającą inspiracją, powstał w zgodzie z oczekiwaniami inwestorów. Rodzina 2 + 2 marzyła o stworzonej dla siebie przestrzeni z efektem wow, a jednocześnie – funkcjonalnej i przyjaznej na co dzień, zarówno dla domowników, jak i gości. Zrealizowano go z użyciem jakościowych materiałów, wybierając stylistykę eklektycznie łączącą nieoczywistą prostotę modernizmu z fantazją współczesnej klasyki i sztuki. 

Największe wrażenie robi tu przestrzeń – maksymalnie otwarta i pełna naturalnego światła, wpadającego przez wielkoformatowe okna. Kolejny kluczowy składnik to kompozycja kolorystyczna, budująca niezwykły klimat luksusu, wypełnionego ciepłem i ekspresją. Brąz drewna, tonacje miedzi oraz złoto – otulone bielą, pełne smaku trio to baza, do której dodano nietypowe akcenty kolorystyczne, zmieniające przestrzeń w barwne opowieści. Krążące po pomieszczeniach błękity i żółcie zajmują zagadkowe miejsca, wpadają w coraz to nowe formy i wzory, kreując jednocześnie nieszablonową spójność i konsekwencję. Intensywny granat na wybranych ścianach czy zabudowie, soczysta żółć w pojedynczych sprzętach czy dekoracjach – budują przestrzeń nietypową, wypełnioną ciekawymi rozwiązaniami aranżacyjnymi i użytkowymi. 

Spośród rozwiązań podnoszących walory wnętrza domu warto wymienić również wysoką zabudowę kuchenną, wyspę łączącą miejsce do jedzenia i gotowania, konstrukcyjny kubik kryjący spiżarnię, elektrycznie sterowane żaluzje na antresoli, podświetlenia ledowe na klatce schodowej czy wydzielające wiatrołap przeszklenie w stylistyce loftowej.  

Aranżacyjnie przestrzeń pełna jest nieszablonowych form, połączeń i elementów wykończeniowych czy dekoracyjnych. Uwagę przyciągają okładziny ścienne i sufitowe w optyce drewna, przeszklenia regałów, balustrad oraz przepierzeń między strefami użytkowymi, a także marmurowy kominek rozciągnięty na całą wysokość dwukondygnacyjnego salonu. Niezwykłą urodę pomieszczeń finiszuje unikatowe połączenie sztuki w postaci kolorowych obrazów, grafik, wzorzystych tapet oraz designerskich form dodatków, konsekwentnie utrzymanych w barwie matowego złota – opraw oświetleniowych, ram grafik, grzejników, armatury czy uchwytów mebli. Malarstwo i rzeźba – to duet, który najlepiej określa tę nietypową parę, konwersującą ze sobą w każdej strefie domu. 

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183