Home Portfolio metamorfoza ZŁOTO I SZMARAGD
ZŁOTO I SZMARAGD

ZŁOTO I SZMARAGD

Zieleń i złoto – szlachetny duet, znany w modzie i biżuterii, to motyw przewodni dwupokojowego, niezwykle funkcjonalnego mieszkania w odrestaurowanej wrocławskiej kamienicy. Bogata w tradycję, wymowna i pełna niepowtarzalnego smaku para idealnie wpasowała się w wysokie pomieszczenia, rozjaśnione światłem tradycyjnych okien, tworząc niezwykłą przestrzeń.
Przestronny salon, połączony z kuchnią i odrębną sferą jadalną, duża sypialnia spojona z garderobą, spora łazienka i tradycyjny korytarz tworzą przejrzyste strefy użytkowe, subtelnie połączone spójnością aranżacji. Jako barwy bazowe wybrano neutralną biel, intrygującą zieleń, które zestawiono ze złotymi dodatkami. Biel stanowi tonację większości sprzętów – lekkich mebli w jadalni, salonie i sypialni, frontów zabudowy meblowej garderoby i kuchni, ceramiki łazienkowej oraz drobnych elementów dekoracyjnych w postaci ram obrazów. Biel tu rządzi, lecz tylko pozornie – przełamuje ją intensywny kolor ciemnej butelkowej zieleni, z rozmysłem ułożony w wybranych strefach. Pojawia się na meblach kuchennych, wyselekcjonowanych frontach zabudowy garderobianej, naściennych półkach oraz dużych płaszczyznach ścian. Przeniesiono ją nawet na sufit holu czy górne partie łazienki. Kwintesencją jej obecności jest rozłożysta kanapa, tapicerowana mięsistą, aksamitną tkaniną oraz niepowtarzalna w swojej urodzie naturalna zieleń roślin doniczkowych.
Wysmakowaną, tradycyjną w tonie przestrzeń w niepowtarzalny sposób zdobi oryginalna, designerska biżuteria w barwach złota. Przestrzenne oprawy lamp w nieoczywistych formach, złote ramy obrazów, utrzymana w tej samej kolorystyce armatura łazienkowa i kuchenna przykuwają uwagę i stanowią o niezwykłości całej aranżacji. Prosty w formie, wręcz minimalistyczny wystrój zyskał dzięki nim biżuteryjny szlif, wnoszący do jasnych pomieszczeń powiew luksusu i elegancji. Unikatową kompozycję uzupełniono delikatnymi szarościami grafik, żyłkowania blatów oraz urokliwej tapety łazienkowej.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183