Home Blog Bez kategorii Rośliny we wnętrzu – naturalnie, że tak!
Rośliny we wnętrzu – naturalnie, że tak!

Rośliny we wnętrzu – naturalnie, że tak!

Rośliny to w nowoczesnym wystroju wnętrza element dziś wręcz niezbędny. Ich dobroczynne działanie dostrzegamy w różnych obszarach – odświeżają powietrze, a ich barwa daje odpocząć oczom i łagodzi stres. Przede wszystkim jednak mają nieocenione walory dekoracyjne, niezależnie od tego, czy stanowią centrum, czy dopełnienie aranżacji wnętrz

Rośliny doniczkowe doskonale prezentują się w jasnych pomieszczeniach, gdzie przyciągają wzrok i łagodzą surowy charakter wnętrza. Wyeksponowane w prostych naczyniach, ożywiają również tło utrzymane w zdecydowanych barwach, niezależnie od tonacji. Ozdobne liście świetnie komponują się z naturalnymi materiałami – drewnem, tkaninami, szkłem, ceramiką, tworząc wysmakowane aranżacje.

Akcenty roślinne i botaniczne to mocny trend ostatnich sezonów wykorzystywany w projektach wnętrz. Motywy liści i kwiatów znajdziemy także na obiciach mebli, tapetach czy w formie drobnych dekoracji. W otoczeniu nowoczesnych, minimalistycznych form, strukturalnych tkanin i naturalnych materiałów stworzą kompozycje z jednej strony swobodne i pełne energii, z drugiej – kojące i twórcze. 

Wybierając rośliny do wnętrz i planując ich ekspozycję, należy mieć na uwadze czynniki panujące w mieszkaniu, takie jak stopień oświetlenia, wilgotność i temperaturę. W nowoczesnym budownictwie coraz rzadziej spotyka się okna z parapetami, warto więc postawić na większe okazy, które można ustawić bezpośrednio na podłodze – np. w koszach czy w dekoracyjnych donicach. Rośliny pnące i zwisające można z kolei umieścić w kwietnikach typu makramy, na wyższych szafach czy ściennych półkach.

Współczesne trendy w aranżacji pokazują, że rośliny doniczkowe sprawdzą się również w pomieszczeniach często pomijanych pod tym względem, takich jak łazienka. Podczas projektowania wnętrza domu warto dobrać takie gatunki, które dobrze czują się w zaciemnionych miejscach, o dużej wilgotności i mniejszym obiegu powietrza. Odpowiednio wyselekcjonowane, umieszczone we współgrających z otoczeniem pojemnikach, potrafią ocieplić jej sterylne często wnętrze i nadać mu sporo przytulności.

My zielonym, naturalnym aranżacjom mówimy zdecydowane TAK! 🙂

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183