Home Blog Sprawdzone pomysły na jasne wnętrze
Sprawdzone pomysły na jasne wnętrze

Sprawdzone pomysły na jasne wnętrze

W klasycznych ramach

Właścicielom tego mieszkania zależało na połączeniu klasycznej elegancji z nowoczesnością. Pierwszy efekt osiągnęliśmy dzięki naściennym sztukateriom i stylowym lustrom, drugi – za pomocą minimalistycznych mebli i designerskiego oświetlenia. To nieoczywiste zestawienie stało się scenerią dla dodatków w barwach srebra i szarości, dzięki którym całość zyskała przytulność, spotęgowaną naturalnymi materiałami – drewnem, kamieniem i prostymi tkaninami. Interesujące kontrasty sprawiły, że z pozoru tradycyjne wnętrze prezentuje się elegancko i współcześnie. Ta stylistyka powtórzona została w innych częściach mieszkania.

Biel & blue(s)

Kolejna realizacja projektu wnętrz to przykład tego, jak za pomocą dodatków w energetyzujących kolorach można ożywić białe wnętrze. W stonowanym otoczeniu umieściliśmy subtelne elementy w barwach turkusu i błękitu, które przewijają się na fragmentach ścian, w wybranych meblach i dekoracjach. Również biel nie jest tu jednorodna – przełamaliśmy ją beżem i za pomocą geometrycznych wzorów tapety. Mocne akcenty i finezyjne kształty tworzą w tej jasnej przestrzeni kompozycję pełną dynamiki. Całość ocieplają naturalne detale i bogato rozmieszczone punktowe oświetlenie. 

Białe wnętrze z drewnem

Przytulny i domowy klimat – to cel, który podczas projektowania wnętrza domu kierował wyborem stylistyki w przypadku przestronnej kuchni. Aby go uzyskać, biel zestawiliśmy z naturalnymi materiałami i stylowymi elementami. Ciepły wzór drewna przewija się w podłodze, blatach i półkach. Uroku dodają wnętrzu dodatki w postaci prostej cegiełki, uchwytów, frezowanych frontów, tradycyjnych krzeseł oraz stylizowanych nóg stołu i cokołu. Kontynuacją tej stylistyki jest przedpokój, w którym znaleźliśmy miejsce na dwie pojemne zabudowy ścienne – przykład praktycznego wykorzystania pozornie niewielkiej przestrzeni. Spójność aranżacyjną osiągnęliśmy również w łazience, utrzymanej w barwach ciepłego beżu.  

Prezentowane aranżacje wnętrz są dowodem na to, że biel posiada mnóstwo zalet i oferuje ogromne możliwości aranżacyjne. Jest praktyczna i ponadczasowa, pozwala optycznie powiększyć często niewielkie dziś mieszkania, a urozmaicona odpowiednimi dodatkami tworzy wnętrza przytulne i oryginalne.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183