Home Blog Świąteczna choinka w nowoczesnej dekonstrukcji
Świąteczna choinka w nowoczesnej dekonstrukcji

Świąteczna choinka w nowoczesnej dekonstrukcji

Bożonarodzeniowe drzewko jest niezbędną częścią świątecznej aranżacji. Jednak może w tym roku warto poddać ją pewnej dekonstrukcji? Oto efekt nowoczesnego podejścia do choinkowej tradycji w wysmakowanym wnętrzu.  

Naturalne piękno drzew iglastych, ich różne gatunkowe struktury i odcienie zieleni potraktowaliśmy jako podstawę całej aranżacji wnętrza. To rozwiązanie idealnie sprawdziło się we wnętrzu z mocnymi akcentami dekoracyjnymi. Rezultat jest spektakularny – minimalistyczne świąteczne motywy nie konkurują z otoczeniem, stają się natomiast jego dodatkową ozdobą i wprowadzają ciepły nastrój.    

Choinka kojarzona jest z kolorowymi ozdobami – nasza propozycja to rezygnacja z tego podejścia poprzez wykorzystanie iglastych drzewek w nowoczesny sposób. Powtórzone w nieoczywistych wersjach we wszystkich częściach mieszkania, zyskują nową, niebanalną urodę, spotęgowaną światłem oraz wysmakowanymi dekoracjami.

Połyski, blaski, refleksy

Pierwszoplanową rolę gra tu światło. Wszechobecny blask w formie lampek choinkowych, drobnych dekoracji i świec tworzy klimat pełen migotliwych blasków. Efekt wzmacniają szklane i złote ozdoby, które kreują magiczne ciepło.

Choinka niejedno ma imię

Każdą tradycję można poddać dekonstrukcji. Dlatego w tej aranżacji zrezygnowaliśmy z pojedynczego drzewka i postawiliśmy na iglastą wielokrotność, powtarzając ją w różnych częściach mieszkania. Naturalna, prosta choinka jest główną dekoracją – stwarza klimat baśniowego lasu. Ozdobą drzewek są wyłącznie minimalistyczne światełka. Alternatywną formą choinki stały się także pokaźne gałęzie jodeł w szklanych naczyniach, które umieściliśmy w sypialni.

Wianki i girlandy

Wiodący świąteczny motyw – iglaste gałązki – powtórzyliśmy na wiele sposobów. Uformowane w girlandy, wianki, podwieszane instalacje oraz bukiety urozmaicają wnętrze w spójny, nowocześnie minimalistyczny sposób.

Stół – miejsce niezwykłych spotkań

W przypadku dekoracji świątecznego stołu tradycyjne elementy potraktowaliśmy z odrobiną fantazji i nieoczywistych zestawień. Świece zestawiliśmy z dekoracjami z zielonego szkła, gałązkami oraz przekornymi, zielono-srebrnymi bombkami, które z choinki przewędrowały na stół. Surowe drewno, światło świec oraz igliwie zmysłowo kontrastują ze złotem i aksamitnymi obiciami mebli.  

Świąteczna aranżacja to sfera, w której warto puścić wodze fantazji, by stworzyć nastrój niebanalny, lecz wciąż odpowiedni do okazji. Fundamentalną zasadą jest spójność kolorystyczna i stylistyczna z projektem wnętrza domu, dzięki której stworzymy niestandardowe kompozycje, wnoszące do domu klimat tradycji w nowoczesnej formie.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183