Home Blog #TREND: Doprawione szafranem
#TREND: Doprawione szafranem

#TREND: Doprawione szafranem

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 13-13-1024x683.jpg

Jedna z najdroższych i najbardziej wyrafinowanych przypraw świata stała się inspiracją dla Instytutu Pantone. Kapituła wytypowała Saffron 14-1064 jako jeden z kolorów lata 2020. Ten dość odważny wybór to odpowiedź na pragnienie poczucia wspólnoty i radości życia. Czy intensywna i słoneczna barwa odnajdzie się także w naszych wnętrzach? Sprawdzamy!

Wnętrze ze smakiem

Saffron swoim odcieniem zbliżony jest do popularnego dwa lata temu musztardowego. Jest jednak jaśniejszy, bardziej nasycony i wakacyjny. Wybór kapituły ma jednak sens. Teraz, kiedy plany wakacyjne i zagraniczne podróże musieliśmy odłożyć w czasie, warto poruszyć swoje zmysły pozytywnymi inspiracjami. Chodzi także o radość życia i dzielenie się nią z bliskimi – podobnie jak dzielimy się przestrzenią w naszych wnętrzach domów i mieszkań.

Szafran to z pewnością kolor dla osób odważnych, dynamicznych, ceniących wyrazistość w aranżacji wnętrz. Ma także spory potencjał – pasuje do wielu stylów wnętrzarskich, pod warunkiem, że wiemy, jak i z czym go łączyć. Sprawdzi się w loftach, nowoczesnych przestrzeniach, a także w mieszkaniach miłośników vintage i boho.

Szczypta pikanterii

Podstawą jest umiar, tak jak w sztuce kulinarnej. Barwa ta, podobnie do egzotycznej przyprawy, nie przepada za konkurencją – z drobnymi wyjątkami, ale o tym za chwilę. Już jeden szafranowy dodatek ożywi całą aranżację i przyciągnie wzrok. Warto wprowadzić go zatem do wnętrza w postaci tekstyliów (zasłony, poduszki, koce, dywaniki), nowoczesnych obrazów i plakatów, stylowych lamp, świec, a także pojedynczych mebli tapicerowanych, np. krzeseł czy sofy. Dobrym pomysłem, który docenią osoby bardziej odważne, będzie także pomalowanie tym kolorem jednej ze ścian. Dla zachowania spójności aranżacyjnej w całym mieszkaniu, subtelne dodatki możemy zastosować w każdym pomieszczeniu. Sprawdzi się również w projekcie małego mieszkania. Pamiętajmy jednak o unikaniu nadmiaru – tak, aby nie „przekarmić” naszych zmysłów.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 30-1-2-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 1-4-1-1024x683.jpg

Kompozycja smaków

No dobrze, ale z czym go łączyć? Po pierwsze – ze stonowaną bazą, czyli z bielą, szarością, czernią oraz naturalnymi materiałami, takimi jak beton czy drewno. Po drugie – z innymi wyrazistymi barwami, na zasadach „color blocking” (o tym trendzie pisaliśmy już wcześniej na naszym blogu). Intensywny Saffron dobrze komponuje się ze śliwkowymi odcieniami, burgundem i ciemną zielenią. Energetyzujący duet stworzy także z kolorem roku 2020, czyli Classic Blue, a kobiecy z różem czy koralem. Możliwości jest wiele… Inspiracji i porad warto szukać u projektantów i projektach wnętrz.

Pobudzający Saffron do wnętrza wprowadza ciepło i energię. Warto docenić ten potencjał i zasmakować radości życia w jego otoczeniu. Czas na nowe aranżacyjne doznania!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 9-14.jpg

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183