Wirtualne biuro projektowe, czyli jak urządzić się w nowej rzeczywistości

Powrót

Współpraca zdalna, a co za tym idzie – także komunikacja za pośrednictwem narzędzi internetowych, nabrały w ostatnich dniach szczególnego znaczenia. Rozmowy telefoniczne, video konferencje, wirtualne spotkania zastępują to, co jeszcze niedawno było naszą codziennością – bezpośrednie kontakty międzyludzkie. Okazuje się jednak, że obecna sytuacja nie musi mieć wpływu na planowanie i projektowanie naszych wnętrz – pod warunkiem, że wykorzystamy ten czas efektywnie i mądrze.

Na początku warto zdać sobie sprawę z tego, że w procesie realizacji wnętrz KODO komunikacja online zawsze odgrywała dużą rolę. Stanowiła jedno z podstawowych narzędzi wymiany informacji między architektem, koordynatorem i klientem – szczególnie w sytuacjach, gdy ze względu na odległość lub brak czasu inwestor nie był w stanie spotkać się z nami w pracowniach. W ten sposób zrealizowaliśmy wiele projektów wnętrz, zyskując uznanie i zadowolenie klientów.

Wirtualne biura projektowe to odpowiedź na aktualne wyzwania, z jakimi muszą zmierzyć się osoby urządzające swoje wnętrza lub planujące w najbliższym czasie przeprowadzenie remontu mieszkania. Dzięki nim możliwe jest rozpoczęcie prac związanych z planowaniem, poszukiwaniem inspiracji tworzeniem wizji i projektu biura – bez wychodzenia z domu, a co najważniejsze – bez konieczności rezygnacji czy odkładania w czasie tego procesu.

Pamiętajmy, że inwestycja w nieruchomość nie będzie przynosić nam korzyści, jeśli lokal nie zostanie wykończony i gotowy do zamieszkania, co może przełożyć się także na kwestie finansowe. Dlatego już teraz warto przejść do działania. W ramach współpracy online możemy bowiem poczynić szereg ustaleń związanych z zakresem prac, zdalnie dopełnić formalności oraz przystąpić do etapu projektowego.

Czas spędzony w domu możemy wykorzystać efektywnie, np. na stworzenie wizji nowego lokum, mieszkania pod klucz. To doskonały moment na rozbudzenie kreatywności, poszukania inspiracji oraz uświadomienie sobie  i zdefiniowanie potrzeb przyszłych użytkowników. Reszta w rękach architektów, którzy spotkają się z nami online i zdalnie przeprowadzą nas przez ten proces. Wykorzystajmy ten czas!