Home Blog Wnętrze po studencku, czyli nowe spojrzenie na mieszkanie pod wynajem
Wnętrze po studencku, czyli nowe spojrzenie na mieszkanie pod wynajem

Wnętrze po studencku, czyli nowe spojrzenie na mieszkanie pod wynajem

„Po studencku” nie oznacza już niedbale. Stancje coraz częściej prezentują się nowocześnie i stylowo. Z lokali o wątpliwej estetyce stały się funkcjonalnymi i atrakcyjnymi wizualnie przestrzeniami. Rosną oczekiwania studentów, a właściciele mieszkań zdają sobie sprawę z faktu, że aby je wynająć, trzeba dobrze urządzić. No właśnie. Dobrze – czyli jak?

Lokalizacja i cena to nie jedyne kryteria decydujące o wynajmie. Studenci coraz częściej poszukują nowoczesnych, komfortowych, funkcjonalnych i dobrze wyposażonych mieszkań. W czasach, kiedy naukę stacjonarną zastępuje zdalne nauczanie, standard wykończenia stancji nabiera nowego wymiaru.

Szczególnie ważny jest podział na strefy – relaksu, nauki czy spotkań ze znajomymi.

Wnętrze na czasie

Wygląd ma znaczenie. W przypadku nieruchomości może podnieść jej wartość w oczach przyszłych najemców, dla właścicieli oznacza często skrócenie czasu poszukiwania lokatorów. Nie oznacza to, że musimy inwestować w drogie wyposażenie czy klasyki designu. Wystrój bazowy powinien być jak najbardziej uniwersalny, praktyczny i… nowoczesny. Aranżację podkreśli odpowiednia dawka wyrazistych kolorów i stylowe dodatki – tekstylia, dekoracje, czyli elementy, które w każdej chwili możemy wymienić. Ciekawa lampa, przykuwający uwagę obraz czy duży zegar na ścianie – to tylko wybrane przykłady. Chodzi o to, aby już po przekroczeniu progu zainteresowani poczuli jego klimat, a w swojej wyobraźni zaczęli widzieć siebie w nowym mieszkaniu.

Egzamin z funkcjonalności

Zdadzą go odpowiednio dobrane materiały, tj. trwałe i odporne na intensywne użytkowanie, meble o wielu możliwościach zastosowania, np. sofa z dodatkową funkcją spania, oraz wszelkiego rodzaju zabudowy meblowe. Duża ilość schowków, szuflad i szafek to nie tylko praktyczna przestrzeń do przechowywania, ale także łatwiejszy sposób na utrzymanie mieszkania w porządku i czystości. Takie rozwiązania z pewnością docenią młode osoby, dlatego należy uwzględnić je podczas projektowania wnętrza domu. Odpowiednio wyposażone mieszkanie, uwzględniające potrzeby i styl życia przyszłych lokatorów, to większa szansa na znalezienie i zatrzymanie najemców.

Plan zajęć

Podstawą jest oczywiście odpowiednio zaplanowana i zagospodarowana przestrzeń w projekcie wnętrz. Szczególnie ważny jest podział na strefy – relaksu, nauki czy spotkań ze znajomymi. Jednak z tym zadaniem warto zwrócić się do ekspertów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykańczaniu wnętrz z przeznaczeniem pod wynajem. Architekci zadbają nie tylko o stronę wizualną aranżacji, odpowiedni dobór materiałów, ale także zaprojektują ją zgodnie z potrzebami przyszłych lokatorów. Co więcej – przejmą na siebie cały proces związany z zakupami, logistyką, wykończeniem i remontem pod klucz.

Nowy sezon akademicki zbliża się wielkimi krokami. Czas urządzić wnętrze #postudencku i zamieścić ogłoszenie w sieci!

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183