Wnętrze po studencku, czyli nowe spojrzenie na mieszkanie pod wynajem

Powrót

„Po studencku” nie oznacza już niedbale. Stancje coraz częściej prezentują się nowocześnie i stylowo. Z lokali o wątpliwej estetyce stały się funkcjonalnymi i atrakcyjnymi wizualnie przestrzeniami. Rosną oczekiwania studentów, a właściciele mieszkań zdają sobie sprawę z faktu, że aby je wynająć, trzeba dobrze urządzić. No właśnie. Dobrze – czyli jak?

Lokalizacja i cena to nie jedyne kryteria decydujące o wynajmie. Studenci coraz częściej poszukują nowoczesnych, komfortowych, funkcjonalnych i dobrze wyposażonych mieszkań. W czasach, kiedy naukę stacjonarną zastępuje zdalne nauczanie, standard wykończenia stancji nabiera nowego wymiaru.

Szczególnie ważny jest podział na strefy – relaksu, nauki czy spotkań ze znajomymi.

Wnętrze na czasie

Wygląd ma znaczenie. W przypadku nieruchomości może podnieść jej wartość w oczach przyszłych najemców, dla właścicieli oznacza często skrócenie czasu poszukiwania lokatorów. Nie oznacza to, że musimy inwestować w drogie wyposażenie czy klasyki designu. Wystrój bazowy powinien być jak najbardziej uniwersalny, praktyczny i… nowoczesny. Aranżację podkreśli odpowiednia dawka wyrazistych kolorów i stylowe dodatki – tekstylia, dekoracje, czyli elementy, które w każdej chwili możemy wymienić. Ciekawa lampa, przykuwający uwagę obraz czy duży zegar na ścianie – to tylko wybrane przykłady. Chodzi o to, aby już po przekroczeniu progu zainteresowani poczuli jego klimat, a w swojej wyobraźni zaczęli widzieć siebie w nowym mieszkaniu.

Egzamin z funkcjonalności

Zdadzą go odpowiednio dobrane materiały, tj. trwałe i odporne na intensywne użytkowanie, meble o wielu możliwościach zastosowania, np. sofa z dodatkową funkcją spania, oraz wszelkiego rodzaju zabudowy meblowe. Duża ilość schowków, szuflad i szafek to nie tylko praktyczna przestrzeń do przechowywania, ale także łatwiejszy sposób na utrzymanie mieszkania w porządku i czystości. Takie rozwiązania z pewnością docenią młode osoby, dlatego należy uwzględnić je podczas projektowania wnętrza domu. Odpowiednio wyposażone mieszkanie, uwzględniające potrzeby i styl życia przyszłych lokatorów, to większa szansa na znalezienie i zatrzymanie najemców.

Plan zajęć

Podstawą jest oczywiście odpowiednio zaplanowana i zagospodarowana przestrzeń w projekcie wnętrz. Szczególnie ważny jest podział na strefy – relaksu, nauki czy spotkań ze znajomymi. Jednak z tym zadaniem warto zwrócić się do ekspertów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykańczaniu wnętrz z przeznaczeniem pod wynajem. Architekci zadbają nie tylko o stronę wizualną aranżacji, odpowiedni dobór materiałów, ale także zaprojektują ją zgodnie z potrzebami przyszłych lokatorów. Co więcej – przejmą na siebie cały proces związany z zakupami, logistyką, wykończeniem i remontem pod klucz.

Nowy sezon akademicki zbliża się wielkimi krokami. Czas urządzić wnętrze #postudencku i zamieścić ogłoszenie w sieci!