Home Blog Zadbaj o dobry klimat
Zadbaj o dobry klimat

Zadbaj o dobry klimat

Wyobraź sobie nastrojowe jesienne wieczory przy kominku albo kojący chłód, gdy za oknem panują tropikalne upały. Czyż nie jest przyjemnie? Tymczasem, zamiast ograniczać się do sfery marzeń, warto zadbać o komfort cieplny już na etapie urządzania mieszkania. Podpowiadamy, które rozwiązania wziąć pod uwagę, by cieszyć się odpowiednią temperaturą w domu – bez względu na porę roku.

We wnętrzach spędzamy ponad 80 procent naszego czasu. Dom jest oazą, miejscem rodzinnego życia i wypoczynku. Dlatego tak ważne jest, abyśmy czuli się w nim dobrze. Na komfort przebywania w pomieszczeniu wpływa kilka czynników, jednak najważniejszym z nich jest optymalna temperatura. O nią zadba technologia i rozwiązania, bez których jest nam coraz trudniej wyobrazić sobie życie.

Ciepło u stóp

Podczas urządzania wnętrz warto zadbać o komfort cieplny od podstaw. Pomoże nam w tym ogrzewanie podłogowe, które w ostatnich latach zyskało na popularności i na dobre zadomowiło się w mieszkaniach Polaków. System ten ma wiele zalet. Jest to przede wszystkim ogrzewanie niskotemperaturowe, a więc energooszczędne, oferujące konkretne oszczędności finansowe. Dzięki niemu oszczędność zużycia energii w skali roku może sięgać nawet kilkunastu procent. Z kolei ograniczona cyrkulacja powietrza sprawia, że ogrzewanie podłogowe jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. „Podłogówka” ma także szczególne znaczenie dla walorów estetycznych wnętrza. Dzięki niej możemy zrezygnować z konwencjonalnych rozwiązań, a to oznacza większe możliwości aranżacji i brak widocznych elementów grzejnych. I ta przyjemność, kiedy w zimowy poranek, wychodząc z łóżka, stawiasz stopy na ciepłej posadzce… bezcenne!

Dobrze schłodzone

Upał za oknem, a Ty, w domowym zaciszu, relaksujesz się doświadczając przyjemnego chłodu… Nie bez powodu rozwiązania, takie jak klimatyzacja, stały się standardowym elementem wyposażenia wnętrz. Dzięki niej możesz cieszyć się optymalną temperaturą i wilgotnością powietrza. To najskuteczniejszy sposób na schładzanie pomieszczeń, gdy na zewnątrz żar leje się z nieba. Nowoczesne klimatyzatory wyposażone są w przydatne funkcje, takie jak obsługa zdalna i moduł Wi-Fi.  Dzięki temu, przed powrotem do domu, możemy wcześniej uruchomić klimatyzator za pomocą smartfona i tym samym zagwarantować sobie komfort cieplny – od razu po przekroczeniu progu domu. Uff, jaka ulga…

Rozpal atmosferę

W domu znajdziesz bliskość, bezpieczeństwo i ciepło domowego ogniska. Czas spędzony przy blasku kominka pozwoli Ci się zrelaksować, wyciszyć i odnaleźć wewnętrzną harmonię. Elektryczny, gazowy, tradycyjny czy bio – bez względu na to, który wariant wybierzesz, Twoje wnętrze rozświetli prawdziwy płomień. Kominek ma także duże znaczenie dla całej aranżacji – podkreśla styl pomieszczenia, a ciepły blask nadaje mu przytulny charakter, dlatego warto go uwzględnić w projekcie wnętrz.

Zadbaj o dobry klimat już na etapie procesu projektowania wnętrza domu czy odbioru deweloperskiego mieszkania. Dzięki temu, w swoim nowym domu, zawsze będziesz czuć się komfortowo!

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183