Home Blog Zakup mieszkania – co dalej?
Zakup mieszkania – co dalej?

Zakup mieszkania – co dalej?

Wyścig z czasem

Urządzenie mieszkania to spore wyzwanie dla właścicieli. Po pierwsze – wymaga przygotowań, zaplanowania budżetu, dokonania dokładnych pomiarów i wyliczeń… Uff!

Po drugie – jest przedsięwzięciem czaso- i pracochłonnym, zarówno na początku, kiedy poszukujemy inspiracji, jak i podczas samej realizacji. Wystarczy wymienić konieczność samodzielnego wyboru i zakupu materiałów wykończeniowych – od instalacji po płytki i AGD, przygotowania harmonogramu prac poszczególnych fachowców czy w końcu ich nadzorowania, by emocje związane z nabyciem nowego mieszkania nieco ostygły.

Kto nas urządzi

Trzecim, a zarazem najtrudniejszym wyzwaniem jest znalezienie sprawdzonych, doświadczonych i rzetelnych podwykonawców, na których nie trzeba czekać miesiącami. Mogłoby się wydawać, że rosnąca popularność architektów wnętrz, a tym samym coraz większa dostępność świadczonych usług, ułatwia proces aranżacji mieszkania. To prawda.

Jednak z drugiej strony coraz trudniej zgrać terminy poszczególnych ekip czy znaleźć wykonawcę, który w krótkim czasie zajmie się wykończeniem mieszkania. Dostępność osób odpowiedzialnych za projekt wnętrz i jego realizację mają kluczowe znaczenie. Od tego zależy bowiem, jak szybko wprowadzimy się do nowego mieszkania – eliminując koszty ponoszone z tytułu dotychczasowego lokum oraz na przykład kredytu – lub zaczniemy osiągać zyski z wynajmu.

Jak poradzić sobie z całym procesem urządzania wnętrz – od projektu po wykończenie wnętrz? Czy jedyną opcją jest poszukiwanie fachowców odpowiedzialnych za poszczególne etapy, stałe dogrywanie kolejnych terminów i nadzór nad przebiegiem prac? Kosztem czasu, spokoju, radości z zakupu nowego domu… Można inaczej.

Chcemy tak, jak w telewizji

Popularne w ostatnim czasie programy telewizyjne o aranżacji wnętrz zrodziły nowe wyobrażenie tego, jak wygląda – lub powinien wyglądać – remont i urządzanie mieszkania. Kluczową rolę odgrywa w nich zespół zgranych, doświadczonych fachowców, w tym projektantów, glazurników, malarzy czy instalatorów, którzy odbierają od właścicieli klucze i w krótkim czasie spełniają wizję o pięknym mieszkaniu. Właściciele marzą przede wszystkim o jednym – zdjęciu z barków całego ciężaru związanego z wykończeniem, czyli poszukiwaniem, zakupami, logistyką czy pracami porządkowymi. Na szczęście dzięki kompleksowej usłudze, obejmującej zarówno projektowanie, jak i realizację, wizja z ekranów telewizyjnych staje się coraz częściej także rzeczywistością

Jak wygląda proces urządzania mieszkania w ramach tego typu usług i co dzięki nim możemy zyskać? Warto przyjrzeć się temu bliżej.

Projekt i wykończenie w jednych rękach

W ramach kompleksowej usługi projektowania i realizacji wnętrz możemy wydzielić kilka etapów. Pierwszym z nich jest podpisanie umowy, w której określony jest m.in. zakres prac, koszty i czas realizacji. Dzięki temu mamy pewność terminu, jak również tego, że założony na początku budżet nie wymknie się spod kontroli. W kolejnym etapie otrzymujemy do dyspozycji projektanta, który, bazując na swoim doświadczeniu i znajomości rynku, doradza w zakresie materiałów, trendów i funkcjonalności rozwiązań – trzymając się budżetu i założeń umowy. Po zaakceptowaniu przez nas projektu rozpoczyna się z kolei proces realizacji, nad którym czuwa dedykowany opiekun.

Oszczędność czasu i brak konieczności poszukiwania fachowców o różnych specjalizacjach – to tylko wybrane korzyści płynące z tego typu usług. Firma przejmuje cały proces związany z zakupem i poszukiwaniem materiałów, transportem i pracami porządkowymi. Dużą wartością dla właścicieli są także oszczędności w zakresie kosztów zakupu materiałów, sięgające nawet kilkunastu procent. Budżet jest zawsze pod kontrolą, a dwuletnia rękojmia to gwarancja bezpieczeństwa i pewność inwestycji.

Czas realizacji, w porównaniu do sytuacji, gdy na własną rękę poszukujemy poszczególnych podwykonawców, jest znacznie krótszy i może wynieść nawet kilka tygodni. Co więcej, kompleksowość usługi sprawia, że finalny efekt jest zgodny z założeniami projektu. Dużą zaletą jest także wsparcie już na etapie zakupu mieszkania. W takiej sytuacji możemy liczyć m.in. na pomoc w zakresie kwestii formalnych, wyboru konkretnej inwestycji czy oceny funkcjonalności rozkładu pomieszczeń w lokalu.

Pracy związanej z urządzeniem nowego mieszkania jest całe mnóstwo – od kwestii budżetowych, projektowych, wyboru i zakupów materiałów, po znalezienie ekip budowlanych i zgranie terminów. Dlatego warto zastanowić się, czy chcemy poświęcać swój czas i energię na samodzielną realizację tego przedsięwzięcia. Może wygodniej i pewniej będzie przekazać cały ten proces ekspertom? My w tym czasie będziemy mogli skupić się na planowaniu nowego życia w nowym domu lub wyjeździe na wakacje:)

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183