Home Blog Zaprojektuj sobie dobry sen – 3 pomysły na aranżację sypialni
Zaprojektuj sobie dobry sen – 3 pomysły na aranżację sypialni

Zaprojektuj sobie dobry sen – 3 pomysły na aranżację sypialni

Roślinny baldachim

Motywem przewodnim aranżacji wnętrz są pnącza w postaci przyciągającej wzrok tapety zdobiącej ścianę za łóżkiem. Pędy przypominają zieloną kurtynę – zasłonę, za którą kryją się marzenia senne. Tym samym wzór ten jest dominującym elementem we wnętrzu, spotęgowanym dodatkowo odbiciem w lustrze oraz scenerią utrzymaną w naturalnych barwach. Biel, szarość i deseń drewna ożywiają drobne akcenty w kolorze miedzianym, żółtym i niebieskim.

Przestrzeń sypialni została zorganizowana w formie dwóch jasno wydzielonych stref – snu oraz przechowywania. W pierwszej z nich króluje duże, komfortowe łóżko oraz nieszablonowe stoliki nocne. Tradycyjne lampki zastąpiono tu nowoczesnym oświetleniem mocowanym do sufitu, w oprawach korespondujących z szarością drzwi i zagłówka. Na tym tle wyróżniają się drobne elementy w miedzianej barwie – fragmenty kloszy oraz blaty stolików, przypominających antyczne tace.

Obszar przechowywania zabudowano pojemną i funkcjonalną szafą, zgodnie z projektem wnętrz, której fronty tworzą niemal jednolitą ścianę. Jej istnienie zdradzają jedynie miedziane uchwyty – nawiązujące do pozostałych dekorów – oraz wbudowana, nowoczesna toaletka z lustrem i miejscem do przechowywania kosmetyków, biżuterii oraz innych drobiazgów. Motyw drewna ociepla wnętrze, z kolei energii całemu pomieszczeniu dodają detale – w postaci żółtych poduszek, niebieskiej narzuty i błękitnych świec.

Głębia snów

Alternatywą dla jasnej sypialni jest wnętrze urządzone w klimacie klasycznej, wręcz aksamitnej elegancji. W projekcie apartamentu zgodnie z preferencjami mieszkańców postawiono w nim na ciemne barwy – w formie tapet, tkanin oraz frontów mebli. Na ich tle wyróżniają się wysmakowane detale – wykonane ze skóry i drewna – oraz dekoracje w barwie złota i zieleni. Całość tworzy nieoczywistą, ale przytulną i sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę.

Łóżko umieszczono na tle ściany pokrytej ciemną tapetą z geometrycznym wzorem i uzupełniono o wyraziste dodatki – mięsiste poduszki oraz koc.

Strefa snu łączy się z obszarem przechowywania – obszerna szafa z lustrem, zabudowana ciemnymi frontami, stanowi optyczne przedłużenie tapetowanej ściany. Naprzeciw łóżka zorganizowano eleganckie miejsce do pracy, wyposażone w niewielką komodę, proste biurko, półkę ścienną i krzesło.

Wszystkie elementy wyposażenia są spójne stylistycznie i utrzymane w jednolitej kolorystyce brązu, drewna i szarości. Nastrój buduje w tym pomieszczeniu oświetlenie – dwa niewielkie punkty nad wezgłowiem łóżka oraz designerska lampa sufitowa. Ich rozproszone światło wydobywa urodę dodatków utrzymanych w barwie zieleni i złota – roślin, poduszek i dekoracji.

Gra w kontrasty

Sypialnia nawiązująca do stylu industrialnego to propozycja dla osób ceniących nowoczesny minimalizm i subtelne kontrasty. Zestawienie na jednej ścianie zimnego betonu i ciepłego drewna sprawia, że pomieszczenie jest jednocześnie surowe i przytulne. Punktem centralnym w tak dużej przestrzeni jest obszerne łóżko z szarym, pikowanym zagłówkiem, wkomponowane w oryginalną zabudowę umieszczoną na całej długości ściany. Pojemne szafki pełnią nie tylko rolę stolika nocnego, ale także służą do przechowywania książek i drobiazgów.

Minimalistyczny styl sypialni przełamują dodatki – wzorzysta narzuta, poduszki wykonane z aksamitnych, strukturalnych tkanin oraz tłoczonej skóry – materiału korespondującego kolorystycznie z zabudową. Egzotyczne motywy powtórzono w dekoracjach o barwach ciemnego drewna, złota oraz zieleni. Surowy w podstawach klimat wnętrza nabiera dzięki nim tak ważnej w sypialni miękkości i przytulności. Ciepła dodaje oświetlenie w postaci dużych, regulowanych lamp ściennych, zamontowanych nad wezgłowiem łóżka. 

W pomieszczeniu znalazło się również miejsce na garderobę, którą wydzieliliśmy dodatkową ścianką. Jest to praktyczne rozwiązanie, które z jednej strony nadało długiej i wąskiej przestrzeni lepszych proporcji, z drugiej utworzyło zamkniętą i zorganizowaną strefę na ubrania – idealny sposób na uporanie się z bałaganem. Na ścianie naprzeciw łóżka właściciele umieścili telewizor – dzięki czemu tak urządzone wnętrze stało się również miejscem wspólnego spędzania czasu i wypoczynku przy ulubionych filmach.

Zamiast traktować ją po macoszemu, wstawiając łóżko i szafę, warto zaaranżować sypialnię na równi z innymi pomieszczeniami. Ciekawy styl, zgodny z naszymi upodobaniami, odpowiedni dobór kolorów i naturalnych materiałów, harmonia oraz podział na strefy – to wszystko sprawi, że nasza sypialnia odwdzięczy się nam jakością snu i wypoczynku. Bo jak mówi przysłowie… jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183