Home Portfolio biuro Biuro Zarządu Dolnośląskiej Izby Notarialnej
Biuro Zarządu Dolnośląskiej Izby Notarialnej

Biuro Zarządu Dolnośląskiej Izby Notarialnej

Choć w portfolio pracowni projektowej KODO jest wiele spektakularnych aranżacji przestrzeni biurowych, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę – nie tylko ze względu na specyfikę miejsca, lecz przede wszystkim – precyzyjne dostosowanie estetyki projektu do charakteru działalności. 

Przykładem jest aranżacji biura zarządu Dolnośląskiej Izby Notarialnej. Całość, zgodnie z wymaganiami inwestora, oparto na połączeniu koniecznych funkcjonalności oraz eleganckiego wystroju, oddającego powagę i profesję miejsca. Postawiliśmy na połączenie neutralnej, czystej bieli z czernią oraz ciemnym brązem – bogatym, ziemistym kolorem, przywołującym klimat klasycznej elegancji.

Biel oraz czerń są w przestrzeni biurowej dość częstym wyborem. Ciemny, czekoladowy brąz pojawił się w naszym projekcie nie bez przyczyny. To barwa o charakterystycznej wymowie – ma pogłębiać odczuwanie stabilności oraz poczucia bezpieczeństwa. W monochromatycznej, czarno-białej przestrzeni brąz stał się głównym budulcem spokoju i ciepła – zarówno dla pracowników, jak i klientów. 

Uwagę w pomieszczeniach biura zwraca uwagę przede wszystkim unikatowy parkiet z wzorem drobnych klepek, korespondujący z ciemnym brązem stolarki okiennej, drzwi wewnętrznych oraz stołu w sali konferencyjnej.  Białe biurka, czarne krzesła biurowe i designerskie oświetlenie  to elementy dyskretnie dopełniające aranżację. Na więcej luzu pozwoliliśmy sobie w pomieszczeniach zapleczowych. Uwagę zwraca łazienka – nietypowe żyłkowanie okładziny podłogowej, nieszablonowe wolnostojące umywalki, wielkoformatowe lustro oraz ciekawa lampa sufitowa zaskakują i przenoszą na chwilę do innego świata, pozwalając na oddech. 

W całym biurze zachowano oryginalny układ pomieszczeń oraz elementy oddające specyfikę budynku – wiekowej kamienicy w centrum Wrocławia. Wysokie pomieszczenia, klasyczne okna ze szprosami, sztukaterie podsufitowe, szerokie listwy przypodłogowe kreują atmosferę klasycznej elegancji oraz historycznej solidności.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183