Home Portfolio dom METAMORFOZA NA BISKUPINIE
METAMORFOZA NA BISKUPINIE

METAMORFOZA NA BISKUPINIE

Metamorfoza totalna – oto sposób na aranżację domu z rynku wtórnego. Inwestorzy, zachowując zewnętrzną bryłę budynku, decydują się na całkowity remont wnętrza, łącząc tym samym historię z nowoczesnym designem. Takich projektów jest w portfolio KODO wiele, np. realizacja na wrocławskim Biskupinie. 

Projekt obejmował remont oraz aranżację dwupoziomowej willi o metrażu liczącym ok. 140 mkw. Wnętrze wilii zdemontowano do samych stropów, a w powstałej kubaturze zrealizowano projekt aranżacji inspirowany nowoczesnymi trendami. Co otrzymaliśmy? Funkcjonalność połączoną z nieszablonową, lecz ponadczasową estetyką, urzekającą minimalizmem i zaskakującą designerskimi rozwiązaniami. 

Projekt aranżacji przygotowano w oparciu o współczesne trendy oparte na naturalnych, jakościowych materiałach. Stonowana kolorystyka, łącząca miodowe brązy drewna z bielą i szarościami to kompozycja doskonała dla prostych, ascetycznych form, pozbawionych zdobień i wzorów. Dominujące w wystroju geometryczne kształty o kątach ostrych zmiękczono wyoblonymi liniami, które konsekwentnie pojawiają się w większości pomieszczeń w postaci np. miękkich mebli, armatury kuchennej czy ceramiki łazienkowej. Ciepło drewna i miękkie akcenty formalne, uzupełnione doskonale dobranym oświetleniem, przełamują pozorną kanciastą surowość współczesnej estetyki. Efekt – przytulny klimat w przestrzeni pełnej skromnej elegancji w stylu „quiet luxury”.

Zwrócimy uwagę na kilka elementów, które stanowią o niestandardowym charakterze aranżacji. Przepiękna minimalistyczna kuchnia zbudowana prostymi frontami mebli oraz funkcjonalną wyspą, zachwycające schody prowadzące z parteru na piętro, stylowa zabudowa meblowa w holu czy przestronna aranżacja łazienki z wolnostojącą wanną – to tylko niektóre składowe unikatowej prezencji wnętrza domu. Wzrok przykuwają również energetyczne akcenty kolorystyczne, które rozrzucono w przestrzeni dziennej. Całości nadano współczesny szlif poprzez zastosowanie stalowej przestrzennej konstrukcji balustrady, korespondującej z ramami okien oraz drzwi.  

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183