Zagłówek i 4 najważniejsze elementy sypialni

Powrót

Sypialnia to miejsce, gdzie odpoczywamy i gdzie wyciszamy wszystkie emocje. To miejsce odpoczynku dla ciała i duszy, miejsce w którym zrzucamy wszystko z siebie – dosłownie i w przenośni – dlatego aranżacja wnętrza jest tak ważna. To przecież właśnie w sypialni spędzamy jedną trzecią życia, dlatego tak ważne jest, aby czuć się w niej jak najlepiej.

  1. Najważniejszym meblem jest dobrze dobrane łóżko wraz z wygodnym materacem. Do tego dobieramy odpowiednią pościel, bo nawet jej kolor ma ogromny wpływ na jakość naszego snu, a co za tym idzie – samopoczucie w ciągu dnia.
  2. Pomalujmy ściany na kolor, który kojarzy nam się ze spokojem. Polecamy zrezygnować z jaskrawych intensywnych kolorów i postawić na stonowane barwy.
  3. Wyjątkowy charakter wnętrza nadają meble, dodatki oraz tekstylia. Pikowany zagłówek nada sypialni stylu „glamour”, zaś naturalny, z surowego drewna przeniesie nas w klimat skandynawski. Odpowiednio zaaranżowany może stać się np. elementem dzielącym sypialnię z garderobą: w małych pomieszczeniach o ograniczonych możliwościach aranżacyjnych, możemy przenieść zagłówek na całą powierzchnię ściany uzyskując w ten sposób indywidualnie zaaranżowaną ścianę dekoracyjną.
  4. Wyraźmy siebie! Długowłose dywany, ulubione stoliki nocne, poduszki na łóżku oraz piękne krzesło, na które będziemy rzucać ubrania – to elementy aranżacji, które mają wpływ na jakość odpoczynku.
  5. Unikajmy przedmiotów, które nas rozpraszają np. telewizor. Zadbajmy natomiast o subtelne, rozproszone światło i świece. Smaku dodadzą także klasyczne lampki nocne bądź zawieszone na suficie minimalistyczne żarówki nad stolikami nocnymi. To detale, na które musimy koniecznie zwrócić uwagę przy urządzaniu wnętrza.

Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami, a sypialnia jest wprost idealnym wnętrzem, aby poszaleć z dodatkami, ulubionymi materiałami i kolorystyką. Ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność. Warto wykonać projekt wnętrz dla naszej sypialni.