Home Blog Zagłówek i 4 najważniejsze elementy sypialni
Zagłówek i 4 najważniejsze elementy sypialni

Zagłówek i 4 najważniejsze elementy sypialni

Sypialnia to miejsce, gdzie odpoczywamy i gdzie wyciszamy wszystkie emocje. To miejsce odpoczynku dla ciała i duszy, miejsce w którym zrzucamy wszystko z siebie – dosłownie i w przenośni – dlatego aranżacja wnętrza jest tak ważna. To przecież właśnie w sypialni spędzamy jedną trzecią życia, dlatego tak ważne jest, aby czuć się w niej jak najlepiej.

  1. Najważniejszym meblem jest dobrze dobrane łóżko wraz z wygodnym materacem. Do tego dobieramy odpowiednią pościel, bo nawet jej kolor ma ogromny wpływ na jakość naszego snu, a co za tym idzie – samopoczucie w ciągu dnia.
  2. Pomalujmy ściany na kolor, który kojarzy nam się ze spokojem. Polecamy zrezygnować z jaskrawych intensywnych kolorów i postawić na stonowane barwy.
  3. Wyjątkowy charakter wnętrza nadają meble, dodatki oraz tekstylia. Pikowany zagłówek nada sypialni stylu „glamour”, zaś naturalny, z surowego drewna przeniesie nas w klimat skandynawski. Odpowiednio zaaranżowany może stać się np. elementem dzielącym sypialnię z garderobą: w małych pomieszczeniach o ograniczonych możliwościach aranżacyjnych, możemy przenieść zagłówek na całą powierzchnię ściany uzyskując w ten sposób indywidualnie zaaranżowaną ścianę dekoracyjną.
  4. Wyraźmy siebie! Długowłose dywany, ulubione stoliki nocne, poduszki na łóżku oraz piękne krzesło, na które będziemy rzucać ubrania – to elementy aranżacji, które mają wpływ na jakość odpoczynku.
  5. Unikajmy przedmiotów, które nas rozpraszają np. telewizor. Zadbajmy natomiast o subtelne, rozproszone światło i świece. Smaku dodadzą także klasyczne lampki nocne bądź zawieszone na suficie minimalistyczne żarówki nad stolikami nocnymi. To detale, na które musimy koniecznie zwrócić uwagę przy urządzaniu wnętrza.

Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami, a sypialnia jest wprost idealnym wnętrzem, aby poszaleć z dodatkami, ulubionymi materiałami i kolorystyką. Ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność. Warto wykonać projekt wnętrz dla naszej sypialni.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183