Home Blog Classic Blue – rok 2020 pod niebem o zmroku
Classic Blue – rok 2020 pod niebem o zmroku

Classic Blue – rok 2020 pod niebem o zmroku

Instytut PANTONE ogłosił kolor roku 2020 – Classic Blue 19-4052. Wybrana barwa symbolizuje stabilność i spokój, co czyni ją idealną do aranżacji wnętrz – stref prywatności i odpoczynku od codziennych wyzwań. Obejrzyjmy wnętrze urządzone z zastosowaniem najmodniejszego koloru nadchodzącego roku!

Bezkresne niebo pełne tajemnic

Każdy kolor ma swoją siłę, wpływającą na nastrój, uspakajającą lub motywującą do działania – wybór barw do aranżacji wnętrza jest więc jedną z najważniejszych decyzji w procesie projektowania. Classic Blue to doskonałe rozwiązanie do różnych wnętrz, nawet do projektu małego mieszkaniaWyrazisty w charakterze i nie do końca oczywisty, wnosi wyjątkową energię. Odmieniany przez odcienie, idealnie nadaje się do komponowania ze materiałami o jaśniejszych tonacjach i naturalnej strukturze.

Podstawą prezentowanego projektu wnętrz była radykalna zmiana układu pomieszczeń. Zburzono prawie wszystkie ściany w części dziennej, tworząc w ten sposób przestronne i jasne pomieszczenie. Jego centrum kompozycyjne stanowi architektoniczna „kostka”, mieszcząca niewielką toaletę, utrzymana w wyrazistym kolorze, którego wariacje zastosowano w innych częściach mieszkania. Wokół „kostki” zorganizowano poszczególne strefy funkcjonalne codziennego życia domowników.

Korespondencja w aranżacji

Pierwszoplanową rolę w części dziennej stanowi komfortowa kanapa, kontynuująca kolorystykę wnętrza. Jej ascetyczną formę łagodzą miękkie siedziska, dodające wnętrzu lekkości i korespondujące z tłem widokowym.

Przeciwwagą dla błękitów jest naturalna barwa i struktura drewna, powtarzająca się w podłogach, drobnych sprzętach i tkaninach. Dominantą pomieszczenia jest dywan – jedyny wzorzysty element aranżacji, wnoszący do wnętrza niestandardową dynamikę, spotęgowaną nowoczesnymi grafikami.

Druga strona wyspy w kolorze Classic Blue zajęta została przez strefę kuchenną, utrzymaną w tonacji bieli i brązów. Fronty oryginalnej zabudowy szaf powtarzają odcień podłogi, a nowoczesne meble komponują się z kolorystyką ścian. Ciąg wąskich luster – ciekawy efekt zastosowany nad szafkami – efektownie odbija zaokienny widok nieba, a roślinne motywy plakatów potęgują efekt naturalności.

Te same zestawienia kolorystyczne pojawiły się w pomieszczeniach łazienkowych. Ściany w kolorze Classic Blue komponują się z zabudową w tonacji ciemnego naturalnego drewna, tworząc efekt buduarowej intymności, spotęgowany dyskretnym oświetleniem i stylowymi dekoracjami. W łazience króluje biel – powstały klimat sterylności przełamano ciepłem drewnianej boazerii.

Classic Blue okazuje się być kolorem ponadczasowym, którego warto użyć przy wykończeniu wnętrz – jako dominanta aranżacji wprowadza do niej niepowtarzalną energię, głębię oraz szeroką paletę możliwości kompozycyjnych. To barwa, która wnosi do wnętrza powiew nowoczesności, a do życia domowników – wyciszenie i stabilność – dobrą wróżbę na nowy rok.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183