Home Blog Dobre wrażenie na wejściu: tak zaaranżujesz przedpokój
Dobre wrażenie na wejściu: tak zaaranżujesz przedpokój

Dobre wrażenie na wejściu: tak zaaranżujesz przedpokój

PRZEDPOKÓJ TO PRZESTRZEŃ NIEJAKO PRZEJŚCIOWA I W WIELU DOMACH TAK WŁAŚNIE BYWA TRAKTOWANA – POMOCNICZO, TROCHĘ PO MACOSZEMU. TYMCZASEM KORYTARZ TO PIERWSZE POMIESZCZENIE, Z KTÓRYM MAMY STYCZNOŚĆ ZARAZ PO PRZEKROCZENIU PROGU.

Tutaj witamy gości i przyjmujemy wizyty odwiedzających – warto więc, by to, co zobaczą już w progu, stanowiło zapowiedź wnętrza urządzonego ze smakiem.

Jednym z elementów istotnych dla wyglądu oraz funkcjonalności przedpokoju jest światło.

W tym pomieszczeniu uwzględnienie jego źródła jest niezbędne – głównie ze względu na to, że często nie dociera tu odpowiednia dawka promieni słonecznych. Dobrze dobrane oświetlenie pozwoli nam podkreślić wybrane elementy wystroju oraz stworzyć komfortową przestrzeń. Do dyspozycji mamy zarówno dyskretne lampki LED, kinkiety w nowoczesnych i stylowych oprawach, jak i ruchome punkty, pozwalające na regulację oświetlenia w zależności od potrzeb czy nastroju. Jedną z ciekawszych propozycji jest także podświetlenie szklanych frontów szaf.

JEŻELI ZALEŻY NAM NA FUNKCJONALNOŚCI PRZEDPOKOJU, WARTO POMYŚLEĆ O TAKICH ROZWIĄZANIACH, JAK WYGODNE SIEDZISKO.

Możliwość wykonania mebla na wymiar oraz dostępność wielu materiałów dają szerokie pole do działania. Siedzisko możemy połączyć z szafką na buty, wieszakami lub lustrem – zarówno jako samodzielny mebel, jak i w zabudowie służącej do przechowywania.

PAMIĘTAJMY TAKŻE, ŻE PRZESTRZEŃ KORYTARZA POWINNA BYĆ SPÓJNA, W ZAKRESIE FORMY CZY WYKORZYSTANYCH MATERIAŁÓW, Z POZOSTAŁYMI POMIESZCZENIAMI MIESZKANIA.

Przedpokój nie musi oznaczać pustych ścian – to dobre miejsce na pokazanie pasji i zainteresowań mieszkańców. Dlatego w aranżacji wnętrza tego pomieszczenia warto uwzględnić dekoracje, które nie tylko urozmaicą przestrzeń, ale także nadadzą jej osobistego wyrazu. Sprawdzonym pomysłem będą przemyślane kompozycje, np. utrzymane w jednym stylu obrazy czy wyjątkowe przedmioty. Do ich ekspozycji można wykorzystać różne elementy – ramy, szklane gabloty bądź prostą i czystą powierzchnię ścian.

PRZEDPOKÓJ CZĘSTO UTOŻSAMIANY JEST Z NEUTRALNĄ PRZESTRZENIĄ, STWORZONĄ NA BAZIE SUBTELNYCH KOLORÓW I GŁADKIEJ STRUKTURY.

To podstawowy błąd, którego konsekwencją jest nijakie, pozbawione wyrazu wnętrze. Warto odważyć się na wyraziste barwy i stworzyć projekt wnętrza, np. wzorzystą tapetę na jednej ze ścian, która nie przytłoczy, ale będzie niepowtarzalnym akcentem wystroju.

RADZIMY, BY DAĆ UPUST SWOJEJ WYOBRAŹNI I DODAĆ ENERGII CAŁEMU MIESZKANIU.

Urządzając przedpokój pamiętajmy o zachowaniu spójności z pozostałymi wnętrzami – szczególnie tymi, które są bezpośrednio połączone z korytarzem i z niego widoczne.

Warto poruszać się w tej samej palecie kolorów oraz stylów co przy projektowaniu wnętrza domu, dodając elementy, które nadają smaku i oryginalności, a gości zachęcają do przekroczenia progu naszego domu.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183