Home Portfolio mieszkanie Egzamin z funkcjonalności 
Egzamin z funkcjonalności 

Egzamin z funkcjonalności 

Nieduża powierzchnia, a na niej wszystko, co potrzebne do życia jej lokatorowi – studentowi, ubrane w niewymuszoną, lecz wciąż nieszablonową elegancję. Tą aranżacją architekci KODO podpowiadają, jak urządzić niewielkie mieszkanie tak, by wyróżniało się smakiem, pomysłem i funkcjonalnością, pełniąc rolę przestrzeni reprezentacyjnej i idealnej do życia. 

Projektując tę aranżację postawiono na dwa aspekty – przemyślane rozwiązania funkcjonalne oraz wyselekcjonowaną kolorystykę. W pierwszym obszarze spełniono oczekiwania inwestora, tworząc dużo miejsca do przechowywania oraz strefy dopasowane do jego upodobań czy codziennych nawyków. Salonowy stół z regulacją wysokości służy zarówno jako stół jadalniany, jak i stolik kawowy. Narożnik posiada funkcję spania, a duża kuchnia to przestrzeń dzienna dopasowana do nauki, ulubionych czynności czy spotkań, stanowiąc jednocześnie przestrzeń, w której łatwo utrzymać czystość i porządek. Sypialnia to z kolei odrębne, komfortowe miejsce odpoczynku, w łazience zaś architekci postawili na otwartą strefę prysznicową oraz minimalistyczne zabudowy. 

O niezwykłej urodzie mieszkania stanowi nieszablonowy, aczkolwiek bardzo dobrze przemyślany wybór kolorystyki oraz materiałów wykończeniowych. To obszar, w którym królują dwie barwy – biel oraz brąz – każda w różnych tonacjach. Białe ściany i zabudowy meblowe przełamują powierzchnie przechodzące w jasne szarości i beże, ciepłe i dynamiczne w odbiorze pod wpływem różnego oświetlenia. Brązy są w tej przestrzeni odrębną historią – zaczynają się w odcieniach drewna podłogi czy mebli kuchennych, wędrują przez ciepłe czekolady mebli tapicerowanych, a kończą w intensywnie nasyconych okładzinach ściennych łazienki czy panelach za wezgłowiem łóżka w sypialni. 

Ciepły smak czekolady podbijają w tym mieszkaniu również użyte materiały i obejmujące je formy – przytulne drewno, miękkie tkaniny, żyłkowany złotem kamień. Są też miejsca, które zwracają uwagę w sposób szczególny – ryflowana konstrukcja zabudowy czy grzejników, „lewitujące” stoliki nocne czy nieszablonowa, podświetlana ścianka za łóżkiem. Jest też wiele ciekawych drobiazgów, które wpływają na klimat wnętrza – minimalistyczne oprawy oświetleniowe, dekoracyjny sprzęt elektryczny, podświetlane zasłony, mozaika z luster w łazience, ryflowana tapeta na ścianie RTV oraz wiele innych, które stanowią o niezwykłości tego mieszkania. 

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183