Home Portfolio mieszkanie SZARY TOTAL LOOK
SZARY TOTAL LOOK

SZARY TOTAL LOOK

Marzenie minimalisty – to określenie doskonale pasuje do stylu wykończenia i aranżacji niewielkiego, nieco ponad 50-metrowego apartamentu w nowej inwestycji Pozytywny Mokotów. Mieszkanie na wynajem stanowi nowoczesną realizację komfortowej organizacji przestrzeni oraz ponadczasowej estetyki utrzymanej w kojących odcieniach szarości.

Poukładana przestrzeń, stonowana kolorystyka i nieszablonowe rozwiązania dekoracyjne, czyli zestaw, który może przyciągnąć potencjalnego najemcę – to wymagania, które przyświecały pracowni KODO podczas projektowania tej aranżacji. Przestronna strefa dzienna, przedpokój, sypialnia i łazienka to klasyczny użytkowy układ, który architekci podbili dodatkowo funkcjonalnymi koncepcjami. Po pierwsze – salon oddzielono od kuchni filarem, który od strony kuchennej mieści pojemną zabudowę meblową, stanowiąc jednocześnie regał na książki i granicę strefy jadalnej. Po drugie – świetne w praktyce połączenie kuchni z przedpokojem uzupełniono o wielkoformatowe lustra oraz szafy w zabudowie z tapicerowanym siedziskiem. Po trzecie – w sypialni uwzględniono pojemną garderobę oraz miejsce do pracy. Tym, co szczególnie rzuca się w oczy, są łagodne przejścia pomiędzy strefami funkcjonalnymi oraz przemyślanie zaplanowane i przygotowane miejsce do przechowywania – zarówno w kuchni, jak i w przedpokoju czy sypialni. 

Całość charakteryzuje wyważony, stonowany wystrój – jednolity kolorystycznie, lecz wcale nie nudny formalnie. Klucz kompozycyjny stanowi połączenie bieli oraz szarości w różnym przełamaniu i nasyceniu. Duet ten uzupełnia barwa ciemnego drewna oraz czerń, która w tym otoczeniu zyskuje moc i smak. Biel klasycznie rządzi na ścianach i tekstyliach okiennych, szarości – w zabudowie, meblach tapicerowanych oraz okładzinach ściennych. Brąz drewna – w pojedynczych sprzętach, stołach i regale na książki, czerń – w drobniejszym wyposażeniu i elementach konstrukcyjnych. Uwagę zwrócą w tej przestrzeni niestandardowe elementy wizualne – strukturalna, tkaninowa okładzina filaru w salonie, lustrzane powierzchnie ścienne, ozdobne listwy świetlne i podświetlenia, a także główna dekoracja w postaci wzorzystej tapety na ścianie sypialni. 

W każdej sferze użytkowej mieszkania znajdziemy formę koła, zmiękczającą ostrą geometryczną linię prostej aranżacji.  Lustra w sypialni i łazience, stolik kawowy w salonie, a przede wszystkim – nietypowe oświetlenie sufitowe łączące przestrzeń okrągłym motywem. Jego łagodną linię powtarzają krzesła w jadalni – druga dekoracja w tym minimalistycznym, ponadczasowym wystroju. 

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183