Home Portfolio metamorfoza Modernistyczny comfort loft
Modernistyczny comfort loft

Modernistyczny comfort loft

Klimat loftu zmiękczony akcentami stylu klasycznego to kompozycja, za którą odpowiedzialny jest zdobywający nasze serca i salony nowoczesny eklektyzm. Czy sprawdza się we współczesnych wnętrzach, pozwalając uzyskać efekt, który zapewnia funkcjonalizm i zniesie test próby czasu?  

Prezentujemy jedną z realizacji, przygotowaną dla wrocławskiej inwestycji ATMO. W rewitalizowanym przez Eiffage Immobilier budynku znajdują się m.in. mieszkania gotowe do wynajmu lub sprzedaży, z wykończeniem realizowanym przez KODO. Projekt wystroju przygotowano opierając się mocno na historii budynku, którego bazę stanowi ceglana fasada dawnej stajni, wchodzącej w XIX wieku w skład koszar wojskowych. Cegła rozbiórkowa stała się główną bohaterką salonu, wprowadzając do wnętrza klimat loftu w zabytkowym wydaniu.   

Surowa cegła to również źródło ciekawych wyborów kolorystycznych. Połączenie drewna, bieli, szarości i czerni, osadzone w bazie, doskonale wypełniają tonacje krążące wokół barw rdzy, koniaku czy miodu. Utrzymano w nich dodatki tekstylne – niektóre meble tapicerowane, przesłony okienne i ozdobne tekstylia, a także nietypowe okładziny ściany łazienkowej. Koresponduje z nimi akcent złota w klimacie glamour – w uchwytach mebli, oprawach oświetleniowych czy nietypowej tapecie pokrywającej ścianę za zagłówkiem łóżka. Tę ciekawą kolorystycznie przestrzeń dodatkowo urozmaica narożnik w salonie, niby przekornie, ale bardzo konsekwentnie tapicerowany strukturalną, welurową tkaniną w odcieniu butelkowej zieleni. To z nią konwersują drobne ozdoby czy szkliwione płytki w łazience.  

Mieszkanie, z pozoru tylko surowe, zmiękczają nie tylko ciepłe, energetyczne kolory, lecz również miękkie linie oraz nieszablonowe dekoracje. Designerskie krzesła strefy jadalnej, nietypowe, koszykowe metalowe lampy, okrągłe linie stołów, lamelowe panele ścienne, przegrody i meble oraz klimatyczna, buduarowa niemal sypialnia składają się na oryginalną aranżację, która pozostanie atrakcyjną przez lata.  

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183