Home Portfolio mieszkanie Elegancja w męskim stylu 
Elegancja w męskim stylu 

Elegancja w męskim stylu 

Praktyczna przestrzeń, dużo miejsca do przechowywania, minimum dekoracji oraz męskie spojrzenie na estetykę – to wytyczne w kreacji nietypowego mieszkania zrealizowanego przez pracownię KODO. Wnętrze przeznaczone dla studenta jest nietypowe jak cała inwestycja ART DECO MOKOTÓW, czerpiąca inspirację z tradycji stylu art déco Chicago. 

Wystrój niespełna 40-metrowego apartamentu zaplanowano wokół trio złożonego z ciemnego brązu drewna, czerni i szarości. Przebojowego, choć bardzo wymagającego w praktyce – umiejętne wyważenie tonacji oraz gra połączeń to klucz do tego, by przestrzeń na nim oparta nie straciła tak potrzebnej lekkości. Czerń i ciemne drewno to przeplatający się, często w zaskakujący sposób, duet bazy – ścian i zabudowy meblowej. Szarości zarezerwowano dla sprzętów i dodatków – są w meblach tapicerowanych, zasłonach i tekstyliach, stanowiąc oczywistą przeciwwagę dla ciemnego tła. Konwersując z jasnymi sufitami i designerskim oświetleniem stanowią punkt zaczepienia dla wzroku – łagodny i relaksujący. Nie zapomniano o subtelnym akcencie kolorystycznym – musztardowej żółci, rzuconej w pojedyncze poduszki dekoracyjne. Powstała przestrzeń wizualnie solidna, lecz nieszablonowa, mocno wytrawna w smaku, lecz z domieszką kropli mleka i miodowej słodyczy. Ciemność zrównoważona światłem, noc dniem, powaga nutą ekspresji.  

Przestrzeń jest również, zgodnie z pierwotnymi założeniami, bardzo zorganizowana. Wyzwaniem była aranżacja niedużego, przejściowego salonu z aneksem kuchennym, w którym znalazło się miejsce na pełnowymiarowe miejsce do gotowania, kanapę oraz niedużą strefę jadalną. Sypialnię wyposażono w funkcjonalną garderobę w postaci pełnościennej zabudowy meblowej – podobną wykonano również w przedpokoju. W przestronnej łazience znalazło się miejsce na wannę z deszczownicą oraz oddzieloną strefę gospodarczą. 

Warto zwrócić uwagę na użyte materiały oraz zabiegi stylistyczne, po które architekci KODO sięgnęli podczas projektowania tej aranżacji. Piękne, ciemne drewno zabudowy i lamelowych paneli ściennych, kamienny blat kuchenny, nieszablonowa armatura, czarne uchwyty oraz oprawy oświetleniowe to tylko niektóre z elementów budujących klimat wnętrza praktycznie pozbawionego standardowych dekoracji. 

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183