Jednopoziomowe mieszkanie o powierzchni niemal 180 mkw, położone na najwyższej kondygnacji rezydencji przy Parku Łazienki Królewskie w Warszawie to przykład realizacji premium, zaprojektowanej i wykonanej z myślą o wynajmie długoterminowym. Jakościowe połączenia materiałów, ciekawe koncepcje dekoratorskie i funkcjonalne, nieszablonowe motywy kolorystyczne i artystyczne – to zestawienia pełne inspiracji wytyczające najwyższe standardy w aranżacji.
Założeniem, na którym oparty został projekt wykończenia i urządzenia apartamentu, było stworzenie atrakcyjnej wizualnie przestrzeni, która gwarantuje pełen komfort życia na co dzień. Jej centrum stanowi obszerna strefa dzienna, łącząca salon z aneksem kuchennym i usytuowaną pośrodku sekcją jadalni. Odbiór przestrzeni potęguje część wejściowa – łagodnie wyodrębniony, za to idealnie skomponowany hol w zabudowie stanowi subtelne wejście w stylistyce rezydencji. Rewolucyjne dla metrażu było połączenie dwóch pokoi i łazienki w celu stworzenia głównej sypialni – dużego pomieszczenia z osobną, funkcjonalną garderobą oraz oszałamiającą łazienką, oddzieloną oryginalnym półprzezroczystym przeszkleniem.
Z rozwiązań funkcjonalnych i aranżacyjnych warto również zwrócić uwagę na nietypową, pełną zabudowę meblową wtapiającą się w wystrój pomieszczeń. Drzwi na pełną wysokość mieszkania wyróżniają się z kolei w otoczeniu niestandardowych okładzin ściennych. Przeszklona garderoba z tapicerowaną wyspą i całościenna zabudowa kuchenna – z wyspą obejmującą miejsca do siedzenia – to ukłon w stronę maksymalizacji przestrzeni do przechowywania. Wielkoformatowe lustra, lamelowe powierzchnie frontów i paneli ściennych, designerskie oprawy lamp i liniowe podświetlenia led ze światłem totalnie zmieniającym atmosferę pomieszczeń, imponujący portal biokominka czy artystyczny mural na ścianie zagłówkowej łóżka – to elementy, które kreują przestrzeń jednocześnie komfortową i pełną artyzmu.
Prym wiedzie tu prosta forma. Geometryczne cięcia i proste szlify budują przestrzeń uporządkowaną, lecz nie nudną. Choć silnych akcentów kolorystycznych tu nie znajdziemy – bo całość tworzy kwartet brązów drewna, bieli, szarości i czerni – to bez problemu zachwycimy się strukturami i wzorami użytych materiałów. Żyłkowany marmur w blatach, zabudowie i w okładzinach ściennych, połączenie wykończenia lapatto na ścianach i totalnego matu na podłodze, niezwykłe płytki łazienkowe, ryflowane fronty mebli i paneli pionowych, mięsiście tapicerowane meble i zagłówki, barwione szkło, ciepłe drewno to pierwsza połowa sukcesu tej niezwykłej aranżacji. Drugą są niestandardowe lokalizacje tych materiałów oraz ich nietypowe kompozycje – ostre i łagodne przejścia pomiędzy nimi zmieniają tę przestrzeń w nowoczesne dzieło sztuki aranżacyjnej, dodatkowo wypełnione drobnymi dekoracjami artystycznymi.