Home Portfolio mieszkanie Wielkomiejski modernizm 
Wielkomiejski modernizm 

Wielkomiejski modernizm 

Jednopoziomowe mieszkanie o powierzchni niemal 180 mkw, położone na najwyższej kondygnacji rezydencji przy Parku Łazienki Królewskie w Warszawie to przykład realizacji premium, zaprojektowanej i wykonanej z myślą o wynajmie długoterminowym. Jakościowe połączenia materiałów, ciekawe koncepcje dekoratorskie i funkcjonalne, nieszablonowe motywy kolorystyczne i artystyczne – to zestawienia pełne inspiracji wytyczające najwyższe standardy w aranżacji.   

Założeniem, na którym oparty został projekt wykończenia i urządzenia apartamentu, było stworzenie atrakcyjnej wizualnie przestrzeni, która gwarantuje pełen komfort życia na co dzień. Jej centrum stanowi obszerna strefa dzienna, łącząca salon z aneksem kuchennym i usytuowaną pośrodku sekcją jadalni. Odbiór przestrzeni potęguje część wejściowa – łagodnie wyodrębniony, za to idealnie skomponowany hol w zabudowie stanowi subtelne wejście w stylistyce rezydencji.  Rewolucyjne dla metrażu było połączenie dwóch pokoi i łazienki w celu stworzenia głównej sypialni – dużego pomieszczenia z osobną, funkcjonalną garderobą oraz  oszałamiającą łazienką, oddzieloną oryginalnym półprzezroczystym przeszkleniem.  

Z rozwiązań funkcjonalnych i aranżacyjnych warto również zwrócić uwagę na nietypową, pełną zabudowę meblową wtapiającą się w wystrój pomieszczeń. Drzwi na pełną wysokość mieszkania wyróżniają się z kolei w otoczeniu niestandardowych okładzin ściennych. Przeszklona garderoba z tapicerowaną wyspą i całościenna zabudowa kuchenna – z wyspą obejmującą miejsca do siedzenia – to ukłon w stronę maksymalizacji przestrzeni do przechowywania. Wielkoformatowe lustra, lamelowe powierzchnie frontów i paneli ściennych, designerskie oprawy lamp i liniowe podświetlenia led ze światłem totalnie zmieniającym atmosferę pomieszczeń, imponujący portal biokominka czy artystyczny mural na ścianie zagłówkowej łóżka – to elementy, które kreują przestrzeń jednocześnie komfortową i pełną artyzmu.  

Prym wiedzie tu prosta forma. Geometryczne cięcia i proste szlify budują przestrzeń uporządkowaną, lecz nie nudną. Choć silnych akcentów kolorystycznych tu nie znajdziemy – bo całość tworzy kwartet brązów drewna, bieli, szarości i czerni – to bez problemu zachwycimy się strukturami i wzorami użytych materiałów. Żyłkowany marmur w blatach, zabudowie i w okładzinach ściennych, połączenie wykończenia lapatto na ścianach i totalnego matu na podłodze, niezwykłe płytki łazienkowe, ryflowane fronty mebli i paneli pionowych, mięsiście tapicerowane meble i zagłówki, barwione szkło, ciepłe drewno to pierwsza połowa sukcesu tej niezwykłej aranżacji. Drugą są niestandardowe lokalizacje tych materiałów oraz ich nietypowe kompozycje – ostre i łagodne przejścia pomiędzy nimi zmieniają tę przestrzeń w nowoczesne dzieło sztuki aranżacyjnej, dodatkowo wypełnione drobnymi dekoracjami artystycznymi.  

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183