Home Portfolio kawalerka INDUSTRIALNY KOMFORT
INDUSTRIALNY KOMFORT

INDUSTRIALNY KOMFORT

35-metrowy apartament na warszawskim Mokotowie to dowód na to, że nieduże mieszkanie, na równi z większym, może oferować wiele opcji aranżacyjnych. Zastosowanie zindywidualizowanych rozwiązań pozwoliło urządzić niewielką przestrzeń w sposób nie tylko funkcjonalny, lecz również – wysmakowany i nowoczesny.

Za bazę aranżacji przyjęto kluczowe potrzeby mieszkańców – to one stały się podstawą do modyfikacji w układzie pomieszczeń. Priorytetem było połączenie kuchni i strefy dziennej oraz wydzielenie sypialni. Zamiast tradycyjnej ściany wybrano w tym przypadku szklane przepierzenie z kotarami, które optycznie powiększa niedużą przestrzeń, gwarantując przy tym zachowanie prywatności, np. w sytuacji przyjmowania gości. Dzięki tym rozwiązaniom zyskano jasny podział na funkcjonalne strefy – kuchnię, salon, jadalnię i sypialnię, a także korytarz z szafą w zabudowie i dużym lustrem.

Mieszkanie jest ciekawe nie tylko pod względem funkcjonalnym. Styl loftowy, połączony z lekką klasyką i elementami vintage, estetycznie wyróżnia je na tle zastosowanych rozwiązań. Podstawowe motywy kolorystyczne to gołębi, wpadający w szarość błękit, połączony z ciemnym grafitem i czernią oraz brąz drewna korespondujący z czerwienią ceglanych fragmentów ścian. Pierwszy duet odpowiada za surowy, industrialny klimat, drugi – zmiękcza go i ociepla. Pierwszy króluje w kuchni i łazience, drugi dominuje w części salonowej, natomiast oba subtelnie łączą się w sypialni. Nieoczywisty styl nadają tej przestrzeni silne, czarne akcenty oraz złote dodatki. Niekwestionowaną gwiazdą jest kanapa obita aksamitem w barwie intensywnego turkusu – dowód na to, że mocny akcent kolorystyczny odnajdzie się nawet na najmniejszym metrażu.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183