Home Portfolio dom Komfortowo na Osiedlu Malowniczym
Komfortowo na Osiedlu Malowniczym

Komfortowo na Osiedlu Malowniczym

Aranżacja wnętrz domu została dostosowana do potrzeb jego mieszkańców i zachwyca funkcjonalnością oraz prostotą płynącą prosto z natury. Nie ma tu miejsca na przypadkowość. Każda zmiana układu i elementy aranżacji są przemyślane w najdrobniejszym detalu. 

Już od samego wejścia wita nas otwarta i rozjaśniona naturalnym światłem przestrzeń. Taki efekt osiągnięto dzięki zabiegowi polegającemu na rezygnacji ze ścianki, która w pierwotnym układzie zasłaniała schody, malowniczy widok na salon oraz duże okno. Otwarcie tej przestrzeni pozwoliło wyeksponować także urok lekkiej, przedłużonej ścianki z widocznym usłojeniem drewna oraz ryflowanych frontów szafy. Efekt „wow” potęguje widok na bryłę minimalistycznych stopni wyłożonych żywicą epoksydową i podświetlonych oświetleniem LED. Dodatkowo – dla wydzielenia wiatrołapu od pozostałej części mieszkania – istnieje możliwość zastosowania szklanej ścianki.

Salon otwarty na kuchnię to przestrzeń, w której zadomowiły się natura, luksus, komfort i funkcjonalność. Zrezygnowano w niej ze strefy RTV, którą przeniesiono do playroomu na piętrze. Zabieg ten miał na celu stworzenie przyjaznej strefy dziennej sprzyjającej spotkaniom, rozmowom i celebrowaniu codzienności przez członków rodziny. Główne skrzypce grają tu naturalne i ponadczasowe materiały, takie jak drewno, kamień, tkaniny oraz oświetlenie. To ostatnie, tworząc sceny świetlne, wprowadza wyjątkowy klimat i pozwala się zrelaksować. 

Oprócz źródeł światła ogólnego znajdziemy tu także oprawy pełniące funkcję dekoracyjną. Przytulny charakter nadaje przestrzeni podwieszany sufit, drewniane, ryflowane panele na ścianie – które znajdziemy także na froncie kuchennej wyspy i szafy w holu – oraz duże acz minimalistyczne dekoracje ścienne.

Nawiązania do natury oraz funkcjonalne rozwiązania znajdziemy także w pomieszczeniach na piętrze. Tu niewielka zmiana w układzie pozwoliła wydzielić za pomocą szklanych tafli dodatkową przestrzeń, czyli playroom – ze strefą TV, wygodnymi siedziskami, stolikiem i roślinami. 

Motywy ze świata przyrody zadomowiły się także w pokoju dziecięcym, wprowadzając klimat rodem z bajek pełnych egzotycznych przygód i fascynujących opowieści. Przestrzeń została zorganizowana tak, aby wygospodarować jak najwięcej miejsca do zabaw, odpoczynku czy nauki. 

Paletę kolorystyczną, spójną dla wszystkich stref, zastosowano także w dwóch pozostałych pomieszczeniach – w sypialni i łazience, jednak nadano jej nieco ciemniejszy odcień. Zabieg ten miał za zadanie zbudowanie atmosfery relaksu. 

W sypialni uwagę przyciąga dekoracyjny panel z ryflowaniem, jako nawiązanie do rozwiązań aranżacyjnych i frontów mebli z salonu, kuchni oraz holu, który w ciekawy sposób zestawiono z dużym lustrem. Wygospodarowano także miejsce na pojemną szafę, duże, komfortowe łóżko z tapicerowanym siedziskiem oraz stoliki nocne.

Klimat sprzyjający wyciszeniu odnajdziemy także w przestronnej łazience, której kolorystyka, nawiązująca do barw ziemi, spotyka się z przemyślanymi rozwiązaniami i podziałem pomieszczenia na strefy – jasną prysznicową i ciemniejszą wannową.

Wnętrza domu na Osiedlu Malowniczym zaprojektowane przez pracownię KODO to perfekcyjnie podzielona i zorganizowana przestrzeń. Naturalne barwy, materiały oraz oświetlenie budują przytulny, intymny klimat, sprzyjający rodzinnym spotkaniom oraz relaksowi. Komfort użytkowania zapewniają funkcjonalne rozwiązania, a geometria nadaje formę oraz nowoczesny charakter.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183