Home Blog Światło na detal
Światło na detal

Światło na detal

Są w aranżacji wnętrz takie elementy, które potrafią całkowicie odmienić klimat, wystrój, a nawet – wykreować go od podstaw. Proste, a jednocześnie efektowne i wyraziste same w sobie – soliści, którzy potrzebują tylko odpowiedniego akompaniamentu, by stworzyć niepowtarzalne i nieoczywiste efekty.

Czasami jeden szczegół potrafi kompletnie odmienić wnętrze. Nowe światy w aranżacjach tworzą rozmyślnie umieszczone obrazy, lustra, kształty, mocne kolory. Siłą, która nie ma sobie równych w tej dziedzinie, jest także światło. Jego nieograniczone możliwości pozwalają budować i podkreślać aranżację oraz wybrane detale wnętrza, nawet w projekcie małego mieszkania. Odkrywamy jego moc i potencjał!

Kreator klimatu

Odpowiednio rozmieszczone punkty świetlne czy listwy LED, podświetlające strukturalne materiały i geometryczne formacje, potrafią stworzyć miejsce na nowo i nadać mu klimat odpowiedni do pory dnia czy aktywności. Doskonale nadają się do ozdobienia ścianek telewizyjnych czy kabin łazienkowych – uaktywnione, całkowicie zastępują główne światło, podbijają urok cegły czy połysk marmuru, wprowadzając przytulny nastrój relaksu. Dodatkowym elementem będzie w tych przypadkach możliwość zmiany barwy światła – gra kolorów stanie się prywatnym widowiskiem.

Gra kolorów w oświetleniu kabiny prysznicowej.

Piewca struktur i obrazów

Światło potrafi wydobyć niepowtarzalny urok zarówno z prostych form, jak i szlachetnych materiałów. Jedną z metod na jego wykorzystanie jest podświetlanie mebli – szafek i wysp kuchennych czy półek z książkami, co warto uwzględnić w projekcie wnętrz. W takich aranżacjach pełni nie tylko rolę funkcjonalną, rozjaśniając miejsce pracy, wyróżniając ulubione zbiory i pamiątki – ale także przekształca meble w świetliste rzeźby, dodając otoczeniu ciepłego uroku.

Nie można nie wspomnieć o roli światła w podkreślaniu sztuki we wnętrzu. Niezależnie od tego, czy jest to obraz znanego artysty, współczesna grafika plakatowa czy naturalistyczna tapeta – w każdym z tych przypadków strategicznie rozmieszczone punkty światła wydobędzie jego urodę i zwróci na niego uwagę. Światło jest siłą, która najprostsze przedmioty potrafi przekształcić w dzieło sztuki, wykreować grę cieni oraz wprowadzić do wnętrza element tajemnicy i niedopowiedzenia.

Ozdoba sama w sobie

W nowoczesnych trendach króluje prostota – ona rządzi też zasadniczo w formach opraw. Minimalistyczne abażury potrafią mieć dziś bardzo artystyczne i wyszukane kształty – geometryczne bryły, użyte pojedynczo bądź zestawione w różnych, często asymetrycznych konfiguracjach, potrafią „zrobić” całe wnętrze. Sufitowe i ścienne instalacje to przykład wykorzystania przestrzeni, która dotąd była traktowana po macoszemu. Zwielokrotnione punkty światła, w rozmaitych formach i kolorach, rozmieszczone w strategicznych miejscach, kreują podniebne strefy funkcjonalnych rzeźb.

Lampy są dziś strefą sztuki – tak są traktowane przez artystów i tak powinniśmy je traktować, wybierając oświetlenie wnętrza naszego domu. Lampy mogą stanowić rzeźby zastępujące ścienne obrazy – ich oryginalne formy ozdobią proste, minimalistyczne wnętrze. Efektowne jest również zestawianie abażurów o różnych kształtach i kolorach – łączenie form podkreśla ich wyrazistość, a wnętrzu nadaje niepowtarzalny, eklektyczny charakter.   

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183