Home Blog Tajemnica ciemnych barw – łazienka w nowoczesnym stylu.
Tajemnica ciemnych barw – łazienka w nowoczesnym stylu.

Tajemnica ciemnych barw – łazienka w nowoczesnym stylu.

Łazienka to pomieszczenie, które nieodmiennie kojarzy nam się z jasnymi barwami, potęgującymi wrażenie czystości tego pomieszczenia. Siła nowoczesnych trendów działa jednak i w tej sferze, coraz częściej motywując nas do sięgania po alternatywną, ciemną kolorystykę. Łazienki otwierają się na czerń, dając dowód intrygującego uroku tej barwy, budującej przytulny i klimatyczny nastrój.

Zdobywające dziś niezwykłą popularność trendy wnętrzarskie kochają ciemne barwy – czerń, szarość kamienia, głębokie odcienie granatu czy zieleni. Szczególnie lubują się w nich miłośnicy elegancji, wybierając ciemne kolory w motywach wiodących bądź towarzyszących aranżacji wnętrza. Okazuje się, że świetnie prezentują się również w łazienkach. Jest to jednak temat niełatwy, dlatego warto sięgnąć po pomoc wykwalifikowanych projektantów, którzy doradzą, w jakich formach czerń wybierać oraz czym ją uzupełniać. Dziś sprawdzamy efekty – prezentujemy realizacje, które pokazują potencjał tej barwy w stylizacjach o różnym charakterze.

Czerń z rozbłyskiem

Ciemne barwy doskonale sprawdzą się w stylizacjach soft-glamour – ostrożnych w formie, ale zdecydowanych w tonacjach, które kreują niepowtarzalny, ciepły i przytulny klimat. Ciemna kolorystyka króluje tu w kilku kluczowych elementach wystroju – w ceramice i detalach, delikatnej mozaice w strefie umywalkowej i oraz w kamieniu naściennym. Unikatowy styl wnętrza tworzą dwie ostatnie – pierwsza, przeciągnięta na posadzkę – ciesząc oko drobnymi dodatkami w kolorze złota, druga – przypominając połyskliwą szlachetną tkaninę, rozciągniętą na całej długości ściany. Razem tworzą doskonałą kompozycję form, uzupełnioną grafitową taflą ścianki prysznica, ciemnym grzejnikiem oraz utrzymaną w czerni ceramiką i zabudową meblową. Budują wnętrze pełne subtelnej elegancji, jednocześnie spokojne i niosące niezwykłą energię.

Czerń z nutą geometrii

Kolejna łazienka jest doskonałym przykładem tego, jak świetnie czerń czuje się w oszczędnych formach i geometrycznych wariacjach. Nie potrzebuje wyrafinowanych kształtów, by oddać cały swój urok – wystarczą jej podstawowe figury – okręgi, trójkąty i kwadraty, z których tworzy niepowtarzalne wzory i wymowne mozaiki. Czterokątne płytki, panele z trójkątnym motywem, heksagony i pionowe pasy drewna, uzupełnione owalami luster kreują wielowymiarowy świat, pełen wysmakowanej tajemnicy. Te nieoczywiste zestawienia stanowią doskonałą przeciwwagę do naturalnego tła, rozmawiając z usłojeniem drewna i żyłkowaną strukturą kamienia.

Czerń rozświetlona

Czynnikiem, który w strefie łazienkowej odgrywa kluczową rolę, jest światło. W pomieszczeniach urządzonych w ciemnych tonacjach jego funkcja jest jeszcze ważniejsza – warto dobrać elementy oświetleniowe tak, by nie tylko dostarczały odpowiednią dozę strumienia światła, lecz również – podkreślały niezwykły klimat tak urządzonej sfery sanitarnej.

Do dyspozycji mamy szeroki wachlarz możliwości – od oświetlenia punktowego, poprzez całe panele o różnych kształtach czy podłużne świetlówki. W jednej z naszych realizacji zastosowaliśmy światło o zmiennej kolorystyce – świetliste linie o wyrazistych barwach kreują futurystyczny klimat pomieszczenia, który można modyfikować zależnie od nastroju. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w łazienkach o nowoczesnym wystroju, wykończonych elementami odbijającymi blask – szkłem oraz lustrami.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183