Home Blog Wierność tradycji czy odwaga w aranżacji – w jakich wnętrzach chcemy mieszkać?
Wierność tradycji czy odwaga w aranżacji – w jakich wnętrzach chcemy mieszkać?

Wierność tradycji czy odwaga w aranżacji – w jakich wnętrzach chcemy mieszkać?

Czy Polacy są zachowawczy w urządzaniu swoich wnętrz? Czy jesteśmy praktyczni i wierni sprawdzonym rozwiązaniom? Czy równie chętnie podążamy za aktualnymi trendami, szukając nowych inspiracji i otwierając swoje wnętrza na kreatywne i nowatorskie pomysły rodem z całego świata? Dziś dzielimy się z Wami naszymi  wieloletnimi doświadczeniami oraz wnioskami płynącymi ze współpracy z klientami!

Przywiązanie do sprawdzonych trendów w aranżacji trudno nazwać konserwatyzmem. Najpopularniejsze obecnie style czy też rozwiązania w obszarze urządzania wnętrz – takie jak minimalizm czy wzornictwo skandynawskie – przybyły do nas w końcu wcale nie tak dawno, niosąc z sobą powiew świeżości i motywując do radykalnych zmian w naszych mieszkaniach. Niektóre z nich zagościły w polskich wnętrzach na stałe, stanowiąc ciekawe tło i udane towarzystwo dla nowinek i trendów, które Polacy chętnie śledzą i poddają improwizacji, wiedząc, jaki efekt chcą osiągnąć.

Spragnieni kolorów

Po pierwsze – kolory. Nie mówimy w tym przypadku o tych, które pojawiają się we wnętrzach jako tło, ale o tych, które wprowadzają do niego żywiołową energię i spore dawki oryginalności. Wiele lat temu Polacy pokochali biel, szarości i beże, a dziś coraz bardziej otwierają się na palety odważniejszych barw, które świetnie sobie radzą w stonowanym otoczeniu. Część klientów KODO chętnie sięga po jednolite bądź urozmaicone dominanty kolorystyczne w postaci pojedynczych ścian, mebli oraz elementów dekoracyjnych. W jasnych i łagodnych wnętrzach pojawia się jeden mocny kolor wraz ze swoimi odcieniami, a także – kontrastowe zestawienia, które w zaplanowanym i przemyślanym trybie krążą po wszystkich pomieszczeniach.  

W poszukiwaniu funkcjonalności

Po drugie – użyteczność. Wizualny efekt jest ważny, ale na równi z nim klienci KODO stawiają niezawodną i wygodną funkcjonalność. To powód, dla którego co raz modniejsze stają się alternatywne metody na wydzielenie stref bez uszczerbku dla przestronności wnętrza, szukanie nowych miejsc do przechowywania czy stosowanie inteligentnych rozwiązań z zakresu sterowania urządzeniami domowymi czy oświetleniem. Szklane i przesuwne przegrody, filary i regałowe ścianki, tworząca całe ściany zabudowa meblowa to tylko nieliczne spośród rozwiązań cieszących się szczególną popularnością, eksplorowanych na różne sposoby i realizowanych z rozmaitych materiałów.

Życie wśród pasji

Po trzecie – pasje i zainteresowania. Polacy lubią je mieć i kochają otaczać się związanymi z nimi przedmiotami, które coraz częściej pomagamy im przeobrazić w niebanalne dekoracje. W portfolio KODO jest wiele realizacji wnętrz, które wręcz żyją pasjami swoich lokatorów, stanowiąc idealne otoczenie ich codziennego życia i pracy. Instrumenty muzyczne, maszyny do pisania, kolekcjonowane grafiki i mapy, zdjęcia, książki i rękodzieło to elementy, które z powodzeniem potraktować można jako podstawę, uzupełnienie bądź wręcz – klucz do nieoczywistej aranżacji.    

Współpraca z klientami pokazuje nam swobodne nastawienie Polaków do klasycznych trendów w aranżacji. Od lat jesteśmy wierni stonowanym barwom i ponadczasowej stylistyce – jest to jednak bardzo luźnie podejście, lawirujące pomiędzy barwami i ich odcieniami, formami i materiałami. Właściciele mieszkań dążą do wnętrz, w których będą czuć się dobrze i godzą się tylko na te trendy, które pasują do ich wizji aranżacji idealnej. Praca nad założeniami projektu to przygoda, w której towarzyszą im nasi projektanci, często podsuwając nowe pomysły, a czasem – temperując te nazbyt szalone.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183