Home Blog Viva Magenta, czyli wnętrza KODO w kolorze Pantone 2023
Viva Magenta, czyli wnętrza KODO w kolorze Pantone 2023

Viva Magenta, czyli wnętrza KODO w kolorze Pantone 2023

2023 rok należy do Viva Magenta – barwy hybrydowej, która stanowi symbol połączenia natury z technologią. Czy ten odważny kolor odnajdzie się także w aranżacji wnętrz? Realizacje KODO dowodzą, że zastosowany w odpowiedniej dawce może ożywić przestrzeń, nadać jej oryginalny charakter i zachwycić.

Wybór koloru roku nie jest, jak mogłoby się wydawać, wyborem przypadkowym. Bardziej pasuje do niego określenie wypadkowej aktualnych nastrojów oraz trendów szeroko pojętego designu. W tym roku padł na Viva Magenta – kolor bardzo mocno zakorzeniony w naturze, a jednocześnie, jako jeden z odcieni czerwieni, niosący z sobą niezwykle intensywną symbolikę. To nieoczywista barwa pełna życia, znak mocy i hartu ducha, wyraz pragnienia optymizmu, nieszablonowego myślenia oraz innowacji, które poprowadzą nas do nowego, lepszego świata i życia..

Fashion, Home, Interiors

Kolor roku Pantone wybierają znawcy z kręgów mody i designu. To barwa, która przez kolejne 12 miesięcy będzie mocno promowana w różnych obszarach rynku, przekładając się w realu na to, co zobaczymy na wybiegach mody, w magazynach wnętrzarskich i na wystawach.

Kolor Viva Magenta, choć pełen energii, jest zaliczany do zimnych odcieni czerwieni, silnie nasyconych, a przez to mocnych i wyrazistych. Ma niezwykłą moc dominacji nad otoczeniem i przyciągania wzroku, dlatego powinien być wprowadzany do wnętrz świadomie, z należnym sobie szacunkiem i rozwagą. Na pewno nie jest to kolor łatwy i uniwersalny, dlatego przed jego użyciem warto zdać się na wiedzę i doświadczenie architektów wnętrz.

Jedno jest pewne – jak każdy zdecydowany kolor, także Viva Magenta sugeruje nam wychodzenie poza utarte ramy projektowania przestrzeni, odważne formowanie jej funkcjonalności oraz pobudzanie energią barw.

Siła umiaru

Trendwatching podpowiada jedno – Viva Magenta we wnętrzach mieszkalnych sprawdzi się bardziej jako kolor towarzyszący, przewijający się w meblach, sprzętach, tekstyliach oraz innych elementach wyposażenia. Jeśli jednak w większej dawce – to raczej w przestronnych pomieszczeniach i na określonych powierzchniach – rzucony na pojedynczą ścianę nada głębię oraz stanie się filarem tajemnicy i oryginalności.

Co poza ścianą? Pojedynczy mebel w kolorze Viva Magenta ożywi aranżację, nie przytłaczając wnętrza. Możemy również zdecydować się na drobniejsze dodatki w tej barwie,  a jeśli wolimy bardziej zachowawcze posunięcia, sięgnijmy po równie atrakcyjne, stonowane i przygaszone odcienie tego koloru.

Sfera dodatków i wyposażenia to z pewnością obszar, w którym mamy do dyspozycji mnóstwo rozwiązań oraz co najważniejsze – większą swobodę wyboru i zmiany. Po pierwsze – kanapy, fotele i  inne tapicerowane meble, malowane krzesła, fronty zabudowy meblowej, stoliki, ramy obrazów i luster. Po drugie – donice, wazony, zegary, zastawa stołowa oraz drobne dekoracje, które pomimo swej niewielkiej formy mają ogromny wpływ na ostateczny odbiór aranżacji. Po trzecie tekstylia – najwdzięczniejszy i jednocześnie najbezpieczniejszy sposób na usadowienie koloru roku 2023 w swoim wnętrzu. Poduszki, zasłony, pledy, dywany, a nawet pościel to elementy łatwo dostępne, a przede wszystkim – proste w późniejszej modyfikacji.

Z czym łączyć kolor roku 2023?

Viva Magenta to barwa, która wymaga odpowiedniej oprawy. Jest bardzo wyrazista i emocjonalna, warto więc umieszczać ją w otoczeniu stonowanych kolorów, by subtelnie złagodzić jej silną wymowę i oddziaływanie. Świetnie odnajdzie się w przestrzeniach urządzonych zgodnie z modnymi w ostatnich latach trendami: skandynawskim, minimalistycznym, loftowym. Biele i beże, głębokie brązy i czernie, gamy stalowych szarości oraz ciemnej zieleni – to palety, które świetnie podbiją urok karminu, czyniąc go ważnym, lecz nie dominującym graczem w aranżacji.

Miłośnicy modernizmu i stylistyki eklektycznej na pewno spróbują połączyć go z innymi zdecydowanymi barwami. Im radzimy postawić na stłumione błękity, a także – różnokolorowe połyski srebra, chromu, miedzi czy stali. 

Modnie, ale nieszablonowo

Zgadzamy się z Instytutem Pantone, który opisuje Viva Magenta jako „niekonwencjonalny odcień na niekonwencjonalne czasy”. Pierwsza barwa, w której selekcji uczestniczyła sztuczna inteligencja.

Viva Magenta – dość szałowy i wystarczająco nietypowy

Barwa, która nie występuje w widmie światła białego, będąc zachwycającym złudzeniem optycznym. Kolor jednostek odważnych i tych, którzy odwagę cenią, z uważnością wyrażając ją działaniem.Kolor połysków zorzy, płatków fuksji i róż – dość szałowy i wystarczająco nietypowy, by stać się nieszablonowym pomysłem na nasze wnętrze w 2023 roku.

Chcesz urządzić wnętrze?

Poznaj usługę pod klucz od KODO

Spotkajmy się>>

Zobacz więcej inspiracji z #wnętrzaKODO:

https://www.kodo.pl/soft-minimalizm-odkrywamy-cieplejsza-wersje-popularnego-trendu/
https://www.kodo.pl/sprawdzone-duety-w-aranzacji-wnetrz/
https://www.kodo.pl/tajemnica-ciemnych-barw/

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183